Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Poszukiwany wpadł w ręce policji

Redakcja, 17.06.2020, 19:43

Policjanci z Komisariatu w Warcie zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć kary więzienia. Poszukiwany był skazany za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzany był również o kłusownictwo. Teraz najbliższe 3,5 roku spędzi za kratami.

← REKLAMA

Warciańscy policjanci od pewnego czasu gromadzili informacje o poszukiwanym 40-letnim mieszkańcu powiatu kaliskiego. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć kary więzienia. Poszukiwany miał do odbycia karę 3,5 roku więzienia za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu. To jednak nie jedyne przewinienia na jego koncie. 40-latek podejrzewany był również o kłusownictwo na terenie gminy Goszczanów.

W lutym 2020 roku Komisariat Policji w Warcie otrzymał zgłoszenie o przestępstwie kłusownictwa, gdzie sprawca nielegalnie zakładał urządzenia do łowienia zwierzyny. W ramach prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany 40-latek może mieć związek z tym przestępczym procederem. Mimo wezwań, mężczyzna jednak nie stawiał się na przesłuchania, zmieniając miejsca swego pobytu. Z uwagi na to, Prokuratura Rejonowa w Sieradzu wydała zarządzenie o zatrzymaniu tego mężczyzny.

Policjanci Komisariatu w Warcie analizując zebrane wcześniej informacje o poszukiwanym 40-latku, 9 czerwca br. na terenie gminy Goszczanów zatrzymali pojazd, którym poruszał się poszukiwany mężczyzna wraz ze swoją znajomą. Kompletnie zaskoczony 40-latek próbował wprowadzić policjantów w błąd, podając fałszywe dane osobowe. Podróżująca z nim kobieta również usiłowała oszukać funkcjonariuszy, chcąc ukryć prawdziwą tożsamość swego znajomego. Funkcjonariusze jednak szybko ustalili prawdziwe dane zatrzymanego mężczyzny.

Zarówno 40-latek, jak i jego znajoma, zostali ukarani mandatami karnymi za podanie policjantom fałszywych danych. Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu w Warcie, gdzie usłyszał zarzut kłusownictwa, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia trafił on do Zakładu Karnego, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę 3,5 roku pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj