Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nietrzeźwy zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Redakcja, 10.01.2020, 00:22

Dzięki reakcji 27-letniej mieszkanki powiatu sieradzkiego, wyeliminowany został z ruchu kolejny nietrzeźwy kierujący. 41-latek kierował hyundaiem mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

← REKLAMA

2 stycznia 2020 br. około godziny 16.20 na trasie Złoczew-Sieradz, jadącą w kierunku Sieradza 27-latkę zaniepokoił nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nią hyundaia. Jego kierowca kilkakrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, w tym również w sytuacjach kiedy z naprzeciwka jechały inne pojazdy. Podejrzewając, że może on być na "podwójnym gazie", kobieta zawiadomiła dyżurnego sieradzkiej policji i w dalszym ciągu jechała za nim.

41-latek zaparkował swój pojazd przed jednym ze sklepów w centrum Sieradza. Z trudem wysiadł z samochodu, po czym chwiejnym krokiem próbował oddalić się od auta. Ku jego zaskoczeniu na miejscu pojawili się sieradzcy policjanci. Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Został on przewieziony do sieradzkiej komendy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało, że ma on w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Za powyższe przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają im dalszą jazdę. Taka zadecydowana postawa zasługuje na uznanie i być może zapobiegła tragedii.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj