Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Będzie remont ul. Widawskiej?

Redakcja, 06.08.2019, 23:47

Miasto Sieradz wspólnie z samorządami gminy Sieradz i powiatu sieradzkiego przystępuje do przebudowy ulicy Widawskiej w Sieradzu. Jej mieszkańcy od wielu lat czekali na tę inwestycje. Zniszczona, asfaltowa nawierzchnia wymaga pilnej przebudowy. Na ulicy nie ma chodników ani odwodnienia. Oświetlenie drogi jest przestarzałe i nieekonomiczne.

← REKLAMA

Miasto Sieradz chce przeznaczyć na tę inwestycję 3 miliony złotych. Koszt kompleksowej przebudowy ulicy Widawskiej to w sumie 13 milionów złotych, na które złożą się trzy samorządy: gmina miejska Sieradz, starostwo powiatowe i gmina wiejska Sieradz. Prezydent Sieradza Paweł Osiewała zwrócił się do rannych z prośbą o przekazanie do powiatu niezbędnej kwoty na przeprowadzenie inwestycji. Specjalnie zwołana sesja w tej sprawie odbędzie się 14 sierpnia.

- Jeśli uda się przeprowadzić ten projekt, będzie to spełnienie wieloletnich oczekiwań i próśb mieszkańców. Pokazuje także, że dla ich dobra można osiągnąć porozumienie trzech samorządów - mówi prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Starosta sieradzki już wystąpił o dofinansowanie tego przedsięwzięcia z Funduszu Drogowego do Wojewody Łódzkiego. Jeśli radni miejscy podniosą rękę za przekazaniem 3 milionów złotych z miasta, a Wojewoda Łódzki przychyli się do wniosku starostwa - prace na Widawskiej rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj