Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Powiatowa Komisja Lekarska podsumowała tegoroczną kwalifikację

Redakcja, 29.04.2019, 02:44

Podczas kwalifikacji wojskowej, która trwała od 4 marca do 4 kwietnia, stawiło się 593 mężczyzn rocznika podstawowego (2000). Jest to 96 procent stanu figurującego na listach.

← REKLAMA

Do kwalifikacji nie zgłosiło się 25 mężczyzn rocznika podstawowego i tyle samo mężczyzn roczników starszych. Według wyjaśnień rodziców i krewnych, osoby te przebywają za granicą bez zgody Wojskowego Komendanta Uzupełnień lub zostali wysłani przez szkoły na praktyki zagraniczne.

Z 593 przebadanych mężczyzn rocznika podstawowego z powiatu sieradzkiego, kategorię zdrowia "A" (zdolny do służby wojskowej, co oznacza zdolność do odbywania lub pełnienia określonego rodzaju czynnej służby wojskowej) uzyskało 544.

Kategorię "B" (czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej, co oznacza przemijające upośledzenie ogólnego stanu zdrowia albo ostre lub przewlekłe stany chorobowe, które w okresie do 24 miesięcy od dnia badania rokują odzyskanie zdolności do służby wojskowej w czasie pokoju) posiada 7 osób.

Kategorię "D" (niezdolny do czynnej służby wojskowej, o której mowa w kategorii zdrowia "A" w czasie pokoju, z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych przeznaczonych dla terytorialnej służby wojskowej) komisja przyznała 30 osobom.

Pozostałych 12 mężczyzn zakwalifikowano do kategorii "E" (trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz, w razie ogłoszenia mobilizacji, w czasie wojny).

PKL przebadała również 10 mężczyzn roczników starszych. 8 z nich uzyskało kategorię zdrowia "A". Dwóch pozostałych - kategorię "D". Przed komisją stanęło też 17 kobiet, posiadających zawody przydatne do służby w wojsku.

Listę przebadanych osób zamykają ochotnicy. W tym roku była to 12-osobowa grupa: 11 kobiet i 1 mężczyzna.

Fot. Powiat Sieradzki/Tomasz Oszczęda

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj