Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Plaga nietrzeźwych kierowców

Redakcja, 06.03.2019, 15:26

Niestety pomimo licznych apeli, ostrzeżeń i postępowań karnych na drogach nie brakuje pijanych kierowców. W ostatni weekend na terenie powiatu sieradzkiego policjanci zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierowców.

← REKLAMA

1 marca br. około godziny 15.10 policjanci z komisariatu w Błaszkach zatrzymali na terenie Gruszczyc 62-letniego mężczyznę. Kierował on samochodem marki Audi A4 mając prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Ponadto miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2025 r. Tego samego dnia policjanci z komisariatu w Złoczewie na ulicy Opłotki zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Kierował on samochodem volkswagen caddy mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

2 marca około godziny 8.30 w Grabowcu policjanci sieradzkiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Kia Soul. Jego 31-letni kierowca "wydmuchał" prawie 1.4 promila alkoholu. Natomiast około godziny 16.00 policjanci z komisariatu w Błaszkach zatrzymali kierowcę opla corsy, u którego badanie trzeźwości wykazało 0.7 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia dyżurny sieradzkiej policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na ulicy Oksińskiego w Sieradzu w samochodzie znajduje się pijany kierowca. Policjanci zastali siedzącego za kierownicą uruchomionego samochodu osobowego marki Opel Zafira 58-letniego mężczyznę. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Natomiast 3 marca około godziny 16.30 na ulicy Kosynierów w Sieradzu, 34-latek stracił panowanie nad motocyklem marki Honda w wyniku czego wywrócił się uderzając w przydrożny płot. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był stan nietrzeźwości kierowcy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pamiętajmy, że widząc kierowcę, którego zachowanie może wskazywać na stan nietrzeźwości, należy powiadomić policję pod numerem alarmowym 112. Policjanci zareagują na zgłoszenie i sprawdzą sytuację.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj