Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Spotkania z akordeonem

Redakcja, 25.02.2018, 15:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Chętnych do wysłuchania koncertu "Almost Jazz Group" było więcej niż miejsc. Na szczęście przygotowano miejsca dla najmłodszych akordeonistów z regionu łódzkiego bezpośrednio na scenie. Młodzi muzycy mieli okazję "przez ramię", dosłownie i w przenośni, obserwować grę swoich idoli.

← REKLAMA

Już nie "almost", a "całkowicie" zespół oczarował nas pięknymi jazzowymi klimatami, które wraz z upływem czasu pochłaniały publiczność w improwizowane frazy.

Zespół w składzie Paweł A. Nowak - akordeon & accordina, Ignacy Jan Wiśniewski - fortepian, Maciej Sadowski - kontrabas, Antoni Wojnar - perkusja zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty "Fade out", a na koniec okrasił występ rewelacyjnym wykonaniem melodii ludowej "Na Kaszëbach" z płyty o tym samym tytule. Nie zabrakło bisów. Publiczność gorąco przyjęła "almostjazzowe" opracowanie wybitnie "eksportowej" kaszubskiej melodii "Wele, wele wetka".

Tak wyglądał koniec całodziennego spotkania młodych akordeonistów z województwa łódzkiego pod równie długa nazwą, jak rozciągnięty miech akordeonu "Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem".

A co było wcześniej? Już od rana akordeoniści szkół muzycznych z Sieradza, Wielunia, Pabianic i Zduńskiej Woli, wraz ze swoimi nauczycielami, uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez pana Pawła A. Nowaka. Mieli okazję zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć (wciąż grające) najstarsze eksponaty z kolekcji liczącej ponad 300 instrumentów, które na co dzień można zobaczyć w jedynym w Polsce muzeum akordeonu w Kościerzynie. Uczniowie poznali historię akordeonu. Poznali mistrzów i zapoznali się z najlepszymi wykonaniami wirtuozów jazzowego akordeonu.

Pod okiem Pawła Nowaka, znakomitego jazzowego akordeonisty, doskonalili swoje wykonania popularnych utworów akordeonowych.

Na koniec dnia zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń, powrócili do swoich domów, w których z pewnością muzyka akordeonowa będzie celebrowana przez długie lata.

Patronatem całość imprezy objął prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj