Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wkrótce ruszy kwalifikacja wojskowa

Redakcja, 02.02.2018, 07:51

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Od 5 marca do 9 kwietnia 2018 r. w Sieradzu działać będzie Powiatowa Komisja Lekarska przeprowadzająca kwalifikację wojskową. Stanie przed nią 722 mężczyzn z powiatu sieradzkiego.

← REKLAMA

W bieżącym roku kwalifikacji wojskowej podlegają:

- mężczyźni urodzeni w 1999 roku (rocznik podstawowy),
- mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej (roczniki starsze),
- mężczyźni i kobiety, urodzeni w latach 1997-1998, którym podczas wcześniejszych kwalifikacji wojskowych orzeczona została czasowa niezdolność do czynnej służby wojskowej,
- kobiety urodzone w latach 1994-1999, które z racji posiadanego wykształcenia lub kierunków odbywanych studiów są niezbędne dla potrzeb rezerw osobowych dla sił zbrojnych RP (kierunki i specjalizacje medyczne, weterynaryjne i psychologiczne),
- osoby, które ukończyły 18 lat i ochotniczo zgłosiły się do pełnienia służby wojskowej.

W powiecie sieradzkim tegoroczna kwalifikacja wojskowa obejmie 686 mężczyzn rocznika podstawowego i 36 mężczyzn roczników starszych. Łącznie będą to więc 722 osób, z tego 222 z miasta Sieradz, 95 z gminy Błaszki, 72 z gminy Warta, 42 z gminy Złoczew, 47 z gminy Brzeźnio, 44 z gminy Wróblew, 41 z gminy Goszczanów, 37 z gminy Brąszewice, 33 z gminy Burzenin, 68 z gminy Sieradz i 21 z gminy Klonowa.

Zgodnie z art. 35 ust. 2 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej z 21 listopada 1967 r., za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu odpowiada starosta. Powiatową komisję lekarską powołuje wojewoda (podstawa prawna: art. 26 ust. 2 ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP).

PKL w Sieradzu działać będzie na pl. Wojewódzkim 3, budynek "C", lokal obok restauracji "Marusia") od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj