Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Jazda pod prąd na S8 skończyła się tragedią

Redakcja, 28.01.2018, 23:44

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na trasie szybkiego ruchu S- 8, tuż za węzłem drogowym Sieradz-Wschód.

← REKLAMA

W czwartek 25 stycznia br. około godziny 12.00 na trasie szybkiego ruchu S-8, tuż za węzłem Sieradz Wschód, w kierunku Wrocławia, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Według wstępnych ustaleń kierujący oplem astrą 73-letni mieszkaniec Łęczycy z nieustalonych przyczyn jechał pasem ruchu przeznaczonym do jazdy w kierunku Wrocławia "pod prąd". W wyniku takiej jazdy doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem typu bus - oplem vivaro. Samochód ten pod wpływem siły uderzenia przewrócił się na bok, zatrzymując się kilkanaście metrów dalej.

W efekcie zderzenia kierujący oplem astrą poniósł śmierć na miejscu, zaś podróżujący z nim pasażer został przewieziony do szpitala. Również 7 obywateli Łotwy podróżujących busem z obrażeniami ciała zostało hospitalizowanych.

Kierujący nim 30-letni mężczyzna był trzeźwy. Od kierowcy astry pobrano krew do badań.

Oba pasy ruchu w kierunku Wrocławia zostały zablokowane. Policja zorganizowała objazd "starą" drogą krajową nr 12/14 przez Sieradz. Ruch pojazdów odbywał się płynnie.

Policja po raz kolejny zwraca się z apelem do kierowców o rozważną jazdę. Pamiętajmy, żeby zwracać uwagę na oznaczenia dróg, pionowe i poziome.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj