Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Uciekł, ale niedaleko

Redakcja, 23.01.2018, 01:38

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, ucieczka przed policjantami, a następnie próba przekupstwa niewątpliwie będzie drogo kosztować mieszkańca gminy Sieradz.

← REKLAMA

11 stycznia br. około godziny 21.00 na terenie miejscowości Grabowiec (gm. Sieradz) patrol sieradzkiej drogówki zauważył jadący w ich kierunku samochód osobowy seat. Ponieważ nie miał on włączonych świateł mijania, policjanci postanowili zatrzymać jadący samochód. Jednak kierujący nie zareagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg za oddalającym się seatem. Pościg zakończył się po kilku minutach, gdy kierowca seata zatrzymał się na poboczu. Gdy mundurowi podeszli do kierowcy, ten zaproponował im pieniądze w wysokości 600 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Pomimo uprzedzenia przez funkcjonariuszy, że jest to przestępstwo jeszcze kilkakrotnie usiłował ich przekonać do wzięcia łapówki.

Kiedy zorientował się, że policjanci nie są zainteresowani łapówką, zaczął używać słów wulgarnych i grozić im zwolnieniem z pracy. W trakcie wymiany zdań od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, jednak odmówił on poddaniu się badaniu na stan trzeźwości. Dlatego też przed zatrzymaniem w policyjnym areszcie 22-letniemu mieszkańcowi gminy Sieradz pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał on w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu kilka zarzutów, w tym między innymi zarzut usiłowania wręczenia łapówki czy też prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do postawionych mu zarzutów. Wyjaśnił, że jego zachowanie wynikało z nadmiaru wypitego alkoholu. Jednocześnie wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Łącznie grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj