Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Uwaga na pieszych!

Redakcja, 02.10.2017, 12:39

W ostatni weekend doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych, których dokładne okoliczności wyjaśnia sieradzka policja.

← REKLAMA

30 września br. w miejscowości Słomków Suchy (gm. Wróblew) około godziny 22.10 doszło do potrącenia pieszego. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki chrysler potrącił pieszego, który prawdopodobnie wszedł tuż przed maskę jadącego samochodu. Po uderzeniu w pieszego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. 40-letni kierowca był trzeźwy. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do sieradzkiego szpitala. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Do drugiego wypadku doszło tego samego dnia około godziny 23.40 na ulicy Sienkiewicza w Sieradzu. Wykonujący na miejscu czynności procesowe policjanci wstępnie ustalili, że tuż przed maskę jadącego samochodu marki audi wbiegł ubrany na czarno mężczyzna. Nie posiadał on również na ubraniu żadnych elementów odblaskowych. Potrącony przez samochód mężczyzna był przytomny, jednak funkcjonariusze nie mogli nawiązać z nim logicznego kontaktu słownego. Ustalono również, że chwilę wcześniej mężczyzna ten szedł środkiem jezdni i usiłował kopnąć przejeżdżający obok niego samochód. Pieszy z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu został przetransportowany do sieradzkiego szpitala. Również jemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. 28-letni kierowca audi był trzeźwy.

Policja zwraca się z apelem do pieszych uczestników ruchu drogowego szczególnie na terenach wiejskich o zakładanie na ubranie elementów odblaskowych. W terenie nieoświetlonym w panujących ciemnościach taki element może uratować pieszemu życie lub zdrowie. Apel ten odnosi się również do rowerzystów. Większość z nas nosi wierzchnie ubrania w ciemnych kolorach i w panujących ciemnościach jesteśmy bardzo słabo widoczni dla kierowców. Do tego może dochodzić chwilowe oślepienie takiego kierowcy przez nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj