Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ucieczka z finałem w zaroślach

Redakcja, 28.09.2017, 09:43

W rękach policjantów znalazł się 18-letni amator brawurowej jazdy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Musi liczyć się teraz z konsekwencjami, bowiem za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

We wtorek 26 września br. około godziny 20.00 na ulicy Sienkiewicza w Sieradzu policjanci chcieli zatrzymać do kontroli fiata ducato. Kierujący samochodem zignorował znaki podawane przez policjantów.

W związku z jego zachowaniem funkcjonariusze ruszyli w pościg. Uciekający ducato skierował się w stronę ulicy Uniejowskiej, przejeżdżając skrzyżowanie Sienkiewicza z ulicą Uniejowską na czerwonym świetle. Również zignorował sygnalizację świetlną na zwężeniu ulicy Uniejowskiej pod wiaduktem. Przez cały czas zajeżdżał drogę ścigającym go policjantom.

Gdy znalazł się w okolicy wsi Ruda (gm. Sieradz), wjechał do pobliskiego kompleksu leśnego, gdzie porzucił pojazd. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do przeczesywania lasu. Wspomogli ich koledzy z kolejnego radiowozu.

Po kilku minutach w odległości około 300 metrów od porzuconego fiata ducato policjanci zauważyli dwie leżące na ziemi pod krzakiem postacie. Okazało się, że był to 18-letni mieszkaniec Sieradza i jego 18-letnia znajoma. Próbowali wmówić policjantom, że samochodem kierowała trzecia osoba, która zbiegła w innym kierunku. Jednak funkcjonariusze szybko ustalili, że samochodem kierował 18-latek, który był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

Mężczyźnie według nowych przepisów za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj