Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

KPA po nowemu - szkolenia dla urzędników

Redakcja, 16.07.2017, 18:58

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Sieradzu szkolą się z nowego Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Dla urzędników samorządu powiatowego przygotowano cykl dwóch spotkań informacyjnych, prowadzonych przez Instytut Szkoleniowo-Doradczy z Łodzi.

← REKLAMA

Nowelizacja KPA weszła w życie 1 czerwca 2017 roku. Zmiany (w ramach pakietu "100 zmian dla firm - pakiet ułatwień dla przedsiębiorców") przygotowało Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. To najobszerniejsza i najbardziej kompleksowa nowelizacja KPA od kilkudziesięciu lat.

- Nowelizując kodeks, ustawodawca postawił sobie trzy główne cele: usprawnienie i przyspieszenie procedur administracyjnych, stworzenie ram partnerskich relacji między obywatelem a administracją oraz zapewnienie adekwatności kar administracyjnych do naruszeń prawa - mówi prowadząca szkolenie Magdalena Kuszmider.

Według nowego KPA, możliwe jest m.in. zaskarżenie bezczynności organów lub przewlekłości postępowania w przejrzystej procedurze (za pomocą ponaglenia), złożenie skargi do sądu administracyjnego, zażądanie przez stronę wydania przez organ drugiej instancji decyzji rozstrzygającej sprawę (zamiast decyzji przekazującej sprawę do ponownego rozpatrzenia) oraz zaskarżenie decyzji kasatoryjnych do sądu administracyjnego w nowej, ulepszonej procedurze.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12744 (IP: *.*.255.88), 05.08.2017, 15:08
  Wszystkie te zmiany w KPA są dla cwaniaczków, których stać na wynajęcie adwokatów. Zwykły obywatel nic na nich nie zyska. A tak na marginesie ktoś na zmianie zarobi, głównie adwokaci i zewnętrzne firmy szkolące. Przykład w artykule.
  Kiedyś za moich czasów takie szkolenia załatwiali radcowie prawni zatrudnieni w Urzędzie, a gdzie dziś oni są? Czy to nie jest niegospodarność ????
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj