Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Droga Wandalin-Klonowa z dofinansowaniem

Redakcja, 29.12.2016, 19:56

Inwestycja pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1701E Wandalin-Klonowa" znalazła się na liście zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Przetarg ruszy na początku przyszłego roku.

← REKLAMA

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu Robert Piątek zapewnia, że mimo iż inwestycja została zakwalifikowana do dofinansowania jako ostatnia na liście (na 12. miejscu) i Powiat dostanie nieco mniej pieniędzy niż wnioskował, remont drogi Wandalin-Klonowa w 2017 roku jest pewny.

- Składaliśmy wniosek o dotację w wysokości 3 mln zł, a przyznano nam 2,8 mln. Różnica jest na tyle niewielka, że liczymy na oszczędności w postępowaniu przetargowym - mówi szef powiatowych drogowców.

Remont drogi z Wandalina w gminie Złoczew do Klonowej jest jedną z największych inwestycji Powiatu przewidzianych do realizacji w roku 2017. Droga ta łączy Klonową z byłą drogą krajową nr 14. Gmina Klonowa zadeklarowała dofinansowanie do tej inwestycji, w wysokości 500 tys. zł. Środki własne Powiatu, przewidziane na to zadanie w przyszłorocznym budżecie, to prawie 4,5 mln zł, zaś całkowity koszt zadania wyniesie 7,4 mln.

Warto dodać, że na ostatecznej liście wniosków przewidzianych do dofinansowania z PRGiPID w 2017 roku, w części gminnej znalazły się inwestycje trzech gmin powiatu sieradzkiego. Są to: Gmina Wróblew z przebudową drogi Kobierzycko-Sędzice (pozycja 5.), Gmina Brzeźnio z remontem drogi w miejscowości Nowa Wieś (pozycja 6.) i Gmina Burzenin z przebudową dwóch dróg gminnych w Burzeninie (pozycja 12.).

Fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj