Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zlokalizuj pociąg ŁKA

Redakcja, 17.11.2016, 15:28

Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Można już korzystać z nowego portalu informacji pasażerskiej Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pozwala on na wyszukiwanie połączeń, zakup biletów, ale też dzięki niemu podróżni będą mogli online śledzić położenie pociągów ŁKA na mapie oraz na bieżąco otrzymywać informacje o utrudnieniach w ruchu.

← REKLAMA

INFOPORTAL to pierwszy dynamiczny portal informacji pasażerskiej przewoźnika kolejowego w Polsce, który pozwala na lokalizację pociągów w czasie rzeczywistym.

- Jest to możliwe dzięki urządzeniom GPS, które są zainstalowane w każdym pojeździe ŁKA. Dzięki przejrzystej mapie z naniesionymi trasami pasażer jest w stanie szybko zlokalizować interesujący go pociąg. Otrzymuje informację o trasie przejazdu włącznie z graficznym przedstawieniem biegu - poinformował Janusz Malinowski, wiceprezes ŁKA Sp. z o.o.

W przypadku pociągów opóźnionych pasażer otrzyma precyzyjną informację o czasie opóźnienia. Jeżeli wystąpią utrudnienia, bądź wstrzymanie ruchu pociągów, w zakładce Komunikaty podana zostanie szczegółowa informacja o ich przyczynie, ewentualnej zmienionej organizacji ruchu czy komunikacji zastępczej. Określony zostanie również przewidywany czas potrzebny do przywrócenia pełnego ruchu pociągów.

Infoportal pozwala również na wyszukanie interesującego pasażera połączenia ze wskazanej stacji bądź w określonej relacji. Platforma jest połączona ze sklepem internetowym. Przekierowanie prześle wszystkie dane pociągu do zewnętrznego sklepu i tym samym przyśpieszy znacząco zakup biletu. Za pomocą portalu pasażer zostanie również powiadomiony o aktualnych promocjach i ofertach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

INFOPORTAL jest dostępny w wersji na komputer oraz urządzenia mobilne takie jak telefon, czy tablet. Informacja o portalu wraz z linkiem oraz kodem QR zostanie umieszczona na wszystkich stacjach i przystankach obsługiwanych przez pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Platforma powstała przy współpracy z firmą Aksel. Portal Informacji Pasażerskiej jest dziełem innowacyjnym i cały czas się rozwija. Tym samym każdy użytkownik może przesłać swoje uwagi oraz propozycje do portalu za pomocą zakładki "Opinia o stronie".

Fot. archiwum M.Sz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • Zobacz profil użytkownika cebuleiros
  cebuleiros, 17.11.2016, 16:15
  Czy pierwszy i czy innowacyjny? Na mapie https://portalpasazera.pl/Mapa dostępna jest lokalizacja w czasie rzeczywistym
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11932 (IP: *.*.63.18), 18.11.2016, 07:56
  powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji. -oto program PIS-owskiej posłanki MATEUSIAK PIELUCHY Z Radomska z okręgu sieradzkiego
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12431 (IP: *.*.78.113), 21.11.2016, 06:40
  dlaczego te pociągi pmijają stacje karsznice ponoć łączycie województwo łódzkie - a gdzie jest w tym łączeniu chociażby pajęczno ,działoszyn , poddębice i inne miasta na linii 131 zimtegrowane z linią 14 . niektóre wsie i miasteczka są w gorszej sytuacji niż po 2 wojnie światowej .kursy autobusowe zlikwidowane albo jedzie jeden autobus na 4 godziny jak tylko jedzie . oto obraz postępu po 26 latach wolności.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj