Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Alarmy bombowe w urzędach

Redakcja, 08.06.2016, 12:47, aktualizacja: 08.06.2016, 15:18

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W środę 8 czerwca do instytucji i urzędów na terenie Sieradza, choć nie tylko, wpłynęły informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego.

← REKLAMA

Do pracy przystąpili policyjni pirotechnicy. W Sieradzu przeszukali budynek sądu, Urzędu Kontroli Skarbowej czy prokuratury. Kilka minut po godzinie 12 zakończono przeczesywanie sądu, gdzie nic podejrzanego nie znaleziono.

- Faktycznie, kolejny głupi żart jakiegoś domorosłego żartownisia. Do niektórych urzędów na terenie Sieradza dotarły maile z groźbą podłożenia bomby i wybuchu, w związku z tym każdy zarządca budynku podejmuje indywidualną decyzję o ewakuacji. Każdy budynek zostanie przejrzany przez policjantów z wydziału sapersko-minerskiego. Podejrzewamy, że w żadnym budynku nie będzie ładunku. Są to głupie żarty, ale wpływają na pracę tych instytucji - wyjaśnia rzecznik sieradzkiej komendy policji Paweł Chojnowski.

Podobne alarmy pojawiły się w całym kraju. W Sieradzu kierownicy jednostek, gdzie wpłynęły informacje o ładunku wybuchowym, nie podjęli decyzji o ewakuacji budynków.

AKTUALIZACJA

Kolejne urzędy sparaliżowane głupim żartem o podłożeniu ładunku wybuchowego. Decyzja o ewakuacji pracowników i petentów zapadła w Urzędzie Gminy Sieradz. Budynek opuściło ponad 30 osób.

W sieradzkim magistracie zaprzestano przyjmować petentów około godziny 13:30. Ostatnim urzędem na terenie Sieradza, który będą musieli sprawdź policyjni pirotechnicy jest budynek Starostwa Powiatowego. W tym przypadku wyprowadzono petentów, a pracownicy zostali w nim do czasu skontrolowania go przez odpowiednie służby.

- Jest sugestia policji i straży, że nie ma konieczności ewakuowania pracowników, gdyż taka informacja (o wybuchu bomby - przyp. red.) jest nie tylko w naszym starostwie, ale również w innych jednostkach - wyjaśnia wicestarosta sieradzki Marek Kanicki. - Informacja, która dotarła mówi o podłożeniu bomby z trucizną, ale czy faktycznie tak jest okaże się niebawem - dodaje.

Jak potwierdził nam burmistrz Błaszek Karol Rajewski, mail z groźbą o wybuchu dotarła też do tamtejszego urzędu. Również podjęto decyzję o ewakuacji.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_11599 (IP: *.*.136.126), 08.06.2016, 21:00
  Tak się właśnie hoduje znieczulicę i brak jakiejkolwiek dyscypliny społecznej na wypadek prawdziwego zagrożenia.Nie podjęcie właściwej i jedynie słusznej decyzji o ewakuacji personelu i petentów to skandal i brak fundamentalnej wiedzy o zagrożeniach i ewentualnych ich opłakanych skutkach.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj