Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kolejowe remonty

Redakcja, 18.04.2016, 15:01

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Będą kolejne remonty torów kolejowych w rejonie Sieradza i Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Pierwsze rozpoczną się w maju. Zamknięty będzie jeden tor pomiędzy Zduńską Wolą a Sieradzem, a w czerwcu i lipcu remontowany będzie wiadukt nad rzeczką Myja Meszna leżący na granicy Sieradza i wsi Smardzew.

- Na moście m.in. wymienione zostaną mostownice (a na dojazdach z obu stron podkłady), uzupełnione zostaną ubytki betonu w ławach oraz blachy przeciwwykolejeniowe - wylicza Łukasz Kwasiborski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych dla witryny rynek-kolejowy.pl.

Most jest dwutorowy, dlatego remont będzie robiony najpierw na jednym, a potem na drugim torze. Nie wpłynie to też znacząco na rozkład jazdy - kilka pociągów Przewozów Regionalnych relacji Łódź Kaliska - Poznań Główny - Łódź Kaliska będzie kursowało o kilka do kilkunastu minut później niż zazwyczaj. Remont nie wpłynie natomiast na grafik połączeń PKP Intercity.

Od 10 do 21 maja będą za to utrudnienia na szlaku Sieradz-Zduńska Wola. Jak podaje rynek-kolejowy.pl obejmą one odcinek obsługiwany przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, ale spółka ma uruchomić autobusy zastępcze za pięć swoich kursów.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_11258 (IP: *.*.226.246), 19.04.2016, 10:08
  Autobusy zastępcze to śmiech. Jeżdżą po tych dziurach ze Zduńskiej do Sieradza 50min trwa przejazd
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj