Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Eko-ogródek w Przedszkolu nr 4

Redakcja, 25.06.2015, 08:16

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Przedszkolu nr 4 w Sieradzu oficjalnie otwarto ogródek ekologiczny, który jest wynikiem wzięcia udziału w konkursie WFOŚiGW w Łodzi.

← REKLAMA

Dzieci ze "Słonecznego Przedszkola" już wcześniej mogły zaprzyjaźnić się z ogródkiem i roślinami, które tam posadzono. Zajęcia były o wiele ciekawsze. Pieniądze na ekologiczny ogródek pozyskano z konkursu zorganizowanego przez WFOŚiGW w Łodzi oraz od sponsorów.

-Koncepcja zagospodarowania ogrodu nawiązuje bezpośrednio do nazwy naszego Przedszkola, czyli "Słoneczne Przedszkole", dlatego też główna część ogrodu została zaprojektowana w kształcie słońca - opisuje dyrektor placówki Katarzyna Fontowicz.

Na oficjalnym otwarciu w środę obecni byli m.in. prezydent Sieradza Paweł Osiewała, przedstawicie WFOŚiGW, sponsorzy, a przede wszystkim dzieci, które korzystają już z tego ogródka.

-Mam nadzieję, że w niedługim czasie wszystkie przedszkola będą miały podobne ogródki - mówił prezydent.

-To kolejny ogródek otwierany w ostatnim czasie w Sieradzu. WFOŚiGW wspiera dobre pomysły miasta i placówek miejskich. My pieniądze mamy, czekamy na pomysły - mówił Ryszard Książczyk, przedstawiciel WFOŚiGW.

Całkowity koszt projektu to ponad 31 tys. zł, z czego ponad 24 tys. zł to nagroda w konkursie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj