Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Czy w Błaszkach zbudują sygnalizację świetlną?

Redakcja, 09.03.2012, 16:31

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Podczas ostatniej sesji rady powiatu sieradzkiego radny Karol Rajewski złożył interpelację z prośbą o pomoc w wybudowaniu sygnalizacji świetnej w Błaszkach na drodze krajowej nr 12.

← REKLAMA

Mieszkańcy Błaszek od dłuższego czasy walczą o to, aby w ich miejscowości wybudowano sygnalizację, gdyż w ciągu dnia jest tam bardzo ciężko przejść na drogą stronę jezdni. Dochodzi tu też do częstych kolizji czy potrąceń pieszych.

W centrum tego małego miasta znajdują się trzy szkoły, a uczęszczający do nich uczniowie mają problemy z bezpiecznym przekroczeniem jezdni. - Droga do szkoły jest niebezpieczna, kierowcy praktycznie nie zwracają uwagi na idące dzieci - skarżą się mieszkańcy Błaszek.

Z problemem zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Sieradzu. - Wszystkie rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo na drogach są w kręgu naszych zainteresowań. Niestety do tego potrzebne są środki finansowe, a koszt wybudowania sygnalizacji świetlnej w Błaszkach to około 150 tysięcy złotych - powiedział nam Jarosław Tomczyk z sieradzkiego oddziału GDDKiA. - W budżecie na obecne półrocze nie mamy pieniędzy na takie wydatki - dodał.

Informacje te potwierdza także łódzki oddział GDDKiA. - W pierwszej połowie tego roku sygnalizacja w Błaszkach na pewno nie powstanie. Być może uda się znaleźć na nią pieniądze w budżecie w drugiej połowie roku 2012 - powiedziała nam Danuta Turska, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • Zobacz profil użytkownika Magdasz
  Magdasz, 09.03.2012, 16:33
  "Cyrk Arlekin"
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • Zobacz profil użytkownika jk
   Redaktor
   jk, 09.03.2012, 16:35

   Dziewiąta wejściówka przyznana. Dziś będzie można wygrać jeszcze ostatatni bilet w naszym konkursie przygotowanym razem z Cyrkiem Arlekin.

   -1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj