Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nietypowe rozwiązania dla Twojego ogrodu

Redakcja, 15.01.2018, 22:58

Na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób możesz jeszcze bardziej uświetnić swój ogród. Może dopiero stoisz przed podjęciem decyzji o tym, jak ma wyglądać kącik do wypoczynku? Albo chcesz się dowiedzieć może, jakie dodatkowe meble ogrodowe mogą okazać się przydatne. Za chwilę dowiesz się o tym, jak wiele masz możliwości, z których dobrze jest korzystać.

← REKLAMA

Nietypowe meble ogrodowe

Do najpopularniejszych mebli ogrodowych zalicza się oczywiście wszelkiego rodzaju krzesła, fotele, a także stoliki. Ale z każdym rokiem możemy obserwować wejście na rynek coraz to nowszych projektów. W ten sposób na pewno Twój ogród będzie jeszcze bardziej urozmaicony.

Bardzo ciekawym pomysłem na pewno okażą się huśtawki ogrodowe. Ponieważ właśnie w ten sposób bez problemu można zadbać o wyznaczenie dla siebie takiej przyjemnej strefy do wypoczynku. Tak naprawdę nie musisz dysponować bardzo dużą przestrzenią do tego, by mieć swoją huśtawkę dla dorosłych. Wszystko dlatego, że tego typu meble nie ograniczają się wyłącznie do huśtawek jednoosobowych.

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że wyróżniamy huśtawki tradycyjne, czyli kilkuosobowe. Takie najczęściej zbudowane są z drewna lub też posiadają aluminiową konstrukcję. Dzięki takim huśtawkom, może się jednocześnie korzystać z nich kilka osób dorosłych. Niektóre konstrukcje posiadają w swoim połączeniu nawet zjeżdżalnię dla dzieci lub mini plac zabaw. Dorośli mogą zatem zadbać zarówno o wypoczynek swoich latorośli, jak i również o swój własny relaks.

Dobrze jest zdecydować się na huśtawkę dla dorosłych, która posiada zadaszenie. W ten sposób możesz wypoczywać, nie przejmując się wcale różnymi warunkami pogodowymi, które jak wiadomo, czasami bywają niesprzyjające. Wystarczy, że na niebie pojawi się niewielkie zachmurzenie dające przelotny opad deszczu. Lub też promienie słoneczne są zbyt silne, żeby móc wypoczywać bez odrobiny cienia. Na szczęście mając do dyspozycji takie zadaszenie, nie będziemy musieli już przerywać swojego wypoczynku.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaka huśtawka będzie lepsza - czy z drewna, czy może jednak aluminiowa, wszystko będzie zależeć od tego, jaką ilością miejsca dysponujesz, a także ile osób ma jednocześnie korzystać z takiej huśtawki. Na pewno drewniane są bardziej stabilniejsze, ale tym samym zajmują one zdecydowanie więcej miejsca.

Ciekawym rozwiązaniem okazać się mogą huśtawki jednoosobowe. Wykonane są one ze stali, lub tez z plecionki technorratnowej. Takie huśtawki są idealne dla osób, które chcą skorzystać z dość oryginalnego siedziska, ale jednocześnie nie dysponują zbyt dużą przestrzenią do wypoczynku. Na szczęście do montażu takiej jednoosobowej huśtawki potrzeba niewiele miejsca. Może to być nieduży taras lub balkon. Natomiast samą huśtawkę montuje się pod samym sufitem.

Chcąc wybrać dla siebie najlepszą opcję, bardzo duży wybór huśtawek znajdziesz między innymi na stronie - https://ogrodolandia.pl/hustawki-ogrodowe. Właśnie w tym miejscu znajdziesz zarówno huśtawki kilkuosobowe, jak i również jednoosobowe. Na pewno łatwo będzie podjąć Ci decyzję, czy wolisz jednak huśtawki w bardziej tradycyjnym stylu, czy może jednak interesują Cię jednak nowoczesne rozwiązania.

Huśtawka materiałowa Jamajka dostępna w sklepie Ogrodolandia

Takie huśtawki na pewno okażą się świetnym sposobem na codzienny relaks. Tak niewiele potrzeba, żeby zapomnieć całkowicie o troskach całego dnia. Wystarczy mieć tylko kawałek wolnej przestrzeni, na przykład w ogrodzie, na balkonie lub też na tarasie. A następnie należy już tylko zamontować huśtawkę. Wtedy na pewno będziemy mogli o dowolnej porze, lub też kiedy tylko będziemy mogli, po prostu odpłynąć w obłokach.

Kompletna stylizacja

Przed chwilą mieliśmy do czynienia z przedstawieniem konkretnej propozycji. Jednak warto wcześniej zastanowić się nad tym, w jaki sposób powinna wyglądać cała stylizacja. Na przykład samo postawienie huśtawki ogrodowej, na pewno będzie już bardzo dobrym pomysłem. Ale nie powinniśmy zapominać jednak o tym, że liczy się także to, w jakim otoczeniu dokładnie będziemy wypoczywać.

Warto zatem przede wszystkim podjąć decyzję o tym, w jakim miejscu chcemy zaaranżować sobie taki kącik do relaksu. Czy może to być tylko balkon, taras, czy może jednak jakieś oddalone miejsce w ogrodzie. W przypadku tarasu, może on świetnie komponować się na przykład z salonem lub innym pomieszczeniem wewnątrz domu. Czasami warto pomyśleć o tym, żeby połączyć te dwa miejsca przy pomocy schodów. Dzięki temu będzie można uzyskać niesamowity efekt.

Oczywiście takie schody wcale nie muszą być tradycyjne. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkie nowoczesne formy. A już na pewno wszelkie połączenia szkła i drewna. Przykładowe realizacje takich schodów znajdziemy między innymi na - http://artcorestudio.pl/schody. Właśnie w tym miejscu znajdują się schody wykonane z polskiego, jak i również egzotycznego drewna. W takim razie każdy z powodzeniem dopasuje do siebie odpowiednie rozwiązanie, z którego będzie zadowolony.

Piękne schody drewniane w domu

Takie schody mogą być zamontowane tylko między piętrami budynku. Ale także nie będzie problemu, jeżeli umieści się je na przestrzeni salon - taras. Wtedy uzyskamy nietypowe przejście. A często przy okazji jeszcze w domu, będziemy mogli wyznaczyć strefę tarasową, czyli miejsce, które poniekąd będzie już powiązane z ogrodem.

W tym samym, lub przynajmniej bardzo podobnym stylu będzie można wykonać także schody prowadzące z tarasu na ogród. W ten sposób będzie można stworzyć niepowtarzalny klimat w przestrzeni, w której przecież będziemy chcieli się zrelaksować.

Mając tyle możliwości do wyboru, nie sposób jest by nie stworzyć naprawdę wyjątkowego miejsca. Wszystkie inspiracje w tej chwili znajdują się w Internecie, zatem nie powinno być najmniejszego problemu ze stworzeniem własnej aranżacji. Jeżeli jednak pojawią się jakiekolwiek w tym temacie problemy, to zawsze możemy skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak wsparcia ze strony projektantów i architektów ogrodowych.

Fot. Ogrodolandia

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj