Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jakie kwiaty ogrodowe najlepiej wybrać do swojego ogrodu? Przegląd!

Redakcja, 21.12.2017, 03:00

Kwiaty ogrodowe to kategoria reprezentowana przez wiele gatunków. W sklepach można znaleźć niezliczoną liczbę sadzonek. Pojawia się, więc pytanie, które będą najlepsze? Poniższy przegląd pomoże odpowiedzieć na to pytanie.

← REKLAMA

Popularne kwiaty do ogrodu

Hortensja ogrodowa to kwiat ceniony przez wielu amatorskich hodowców. Występuje w kilku odmianach, co daje duże pole manewru. Krzew dorasta do półtora metra wysokości i wydaje duże, mięsiste liście. Hortensja kwitnie na biało, różowo, czerwono. W specjalnych warunkach można też uzyskać kolor niebieski.

Opisywaną roślinę sadzi się końcem kwietnia lub początkiem maja. Hortensja ogrodowa lubi nasłonecznione i wilgotne stanowiska. Ziemia, w której się znajdzie powinna posiadać pH od 5,5 do 6. Podczas sadzenia roślinę umieszcza się w dołku o średnicy od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu centymetrów. Głębokość to z kolei czterdzieści, pięćdziesięciu centymetrów, dołek musi być wypełniony kompostem. Najlepiej działa mieszanka z torfem lub z przegniłym obornikiem.

Hortensja ogrodowa świetnie wygląda w niemal każdym ogrodzie, niezależnie od jego wielkości. To między innymi dzięki temu zyskała tak dużą popularność. Wymaga niejakiego nakładu pracy, lecz efekty sprawiają, że warto się nią zająć. Więcej na temat tej rośliny można znaleźć tutaj: https://fajnyogrod.pl/porady/hortensja-ogrodowa-uprawa-pielegnacja-porady-dla-hodujacych-hortensje-_rosliny-ogrodowe/

Mieczyki i liliowce

Mieczyki to kolejne popularne kwiaty do ogrodu, rozwijają się ze spłaszczonych lub kulistych cebul. Sadzi się je wiosną na dobrze nasłonecznionym stanowisku, tylko wtedy będą w stanie rozwinąć piękne kwiatostany. Gdy już się przyjmą wytworzą sporą liczbę korzeni oraz ulistniony pęd. Stanowią bardzo interesującą dekorację ogrodu.

Do prawidłowego rozwoju mieczyki wymagają bardzo żyznej gleby, która dobrze przepuszcza wilgoć i nie jest zakwaszona. W związku z tym przed zasadzeniem bulwy, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w nawozy. Jeżeli w ogrodzie występuje kwaśna ziemia, należy ją zwapnować. Jako, że ten gatunek przywędrował z Afryki, nie znosi mrozów. Zatem jesienią wykopuje się cebule i przechowuje w pomieszczeniu aż do wiosny.

Kolejne interesujące kwiaty ogrodowe to liliowce charakteryzujące się ogromną wytrzymałością. Bez problemów mogą rosnąć na jednym stanowisku do 30 lat. Ich zaletą jest też fakt, że co roku obsypują się pięknymi kwiatami. Sprawdzą się w niemal każdym ogrodzie, wniosą do niego naprawdę zachwycający element wizualny. Dzięki swej popularności na rynku dostępnych jest wiele ich odmian.

Liliowce sadzi się wczesną wiosną nim jeszcze rozpocznie się wegetacja, nie stanowi to problemu, ponieważ są mrozoodporne i szybko kiełkują. W ziemi wystarczy umieścić samą cebulę, to zdecydowanie lepszy sposób niż sadzonka. Liliowce najlepiej przyjmują się w bardzo żyznej ziemi. Nie wolno też zapominać by w momencie gleba była wilgotna. Jeżeli zaś chodzi o optymalne stanowisko to doskonale znoszą słońce i półcień. Niemniej jednak lepiej wybrać nasłonecznienie, bowiem wtedy wyrosną zdecydowanie większe kwiaty. Więcej na temat liliowców można znaleźć tutaj: https://fajnyogrod.pl/porady/liliowce-odmiany-uprawa-pielegnacja-porady-_rosliny-ogrodowe/

Piękne kwiaty ogrodowe

Na naszej liście musi pojawić się jeszcze piwonia, jej uprawa nie sprawia większych problemów. Z tego względu, jaki i z powodu pięknych kwiatów, jest uznawana za królową ogrodów. Naturalne warunki jej rozwoju to Ameryka Północna, Azja i Europa. Jest to roślina długo rosnąca na jednym stanowisku, przetrwa nawet bardzo mroźne zimy.

Piwonia nie jest wybredna, jeśli chodzi glebę, lecz nie na każdej rozwija się tak samo dobrze. Podmokłe miejsca nie wykluczają hodowli, pojawia się jednak zagrożenie chorobami grzybowymi. Ziemie lekkie nie są dla tej rośliny przeszkodą, rozwinie się, ale będzie miała niewielkie kwiaty. Piwonia najlepiej przyjmuje się na glebie piszczysto-gliniastej znajdującej się w pełnym słońcu. Więcej informacji na temat tej rośliny można znaleźć tutaj: https://fajnyogrod.pl/porady/piwonia-odmiany-uprawa-i-wszystko-inne-co-warto-wiedziec-_rosliny-ogrodowe/

Wszystkie wymienione powyżej kwiaty to prawdziwa czołówka, jeśli chodzi o rośliny ogrodowe. Wybór pomiędzy nimi to już kwestia indywidualnego gustu. Każda wybrana odmiana doskonale ozdobi ogród.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj