Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Spotkanie z Joanną Podolską

Redakcja, 29.02.2012, 12:30

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W zeszłym tygodniu w sieradzkim Muzeum Okręgowym gościła dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

← REKLAMA

23 lutego br. w salach wystawowych Muzeum Okręgowego w Sieradzu pośród prezentowanej obecnie ekspozycji "Ścieżki pamięci... Pozostały tylko kamienie" odbyło się spotkanie z Joanną Podolską, dyrektorem Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Głównym tematem spotkania była rozmowa o najdłużej istniejącym w Europie getcie żydowskim, czyli tym usytuowanym w Łodzi. W szczególności zajęto się tematem życia kulturalnego, jakie rozwijało się w tych nieludzkich warunkach.

Joanna Podolska omówiła także rolę i zadania reprezentowanego przez nią Centrum Dialogu nie tylko dla Łodzi, ale i dla całego regionu. Po niezwykle interesującym wystąpieniu rozpoczęła się długa dyskusja z uczestnikami spotkania na temat dzisiejszych stosunków polsko-żydowskich.

Spotkanie z Joanną Podolską było pierwszą z cyklu dyskusji o dzisiejszej roli i znaczeniu dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego. Muzeum Okręgowe zamierza organizować kolejne takie panele dyskusyjne w najbliższym czasie.

Zobacz także: Pozostały tylko kamienie...

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj