Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wystawa Ewy Golińskiej-Pisarkiewicz

Redakcja, 13.02.2012, 09:04

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W piątek w Teatrze Miejskim zaprezentowano wystawę prac malarskich Ewy Golińskiej-Pisarkiewicz.

← REKLAMA

Ewa Golińska-Pisarkiewicz to malarka, nauczycielka, a także ilustratorka książek i czasopism. Studiowała na kierunku wychowanie plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (dzisiejsza Akademia im. Jana Długosza), gdzie uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni Wincentego Maszkowskiego. Uczestniczyła w 18 międzynarodowych plenerach malarsko-rzeźbiarskich oraz w ponad 80 wystawach zbiorowych. Za swoje prace była wielokrotnie nagradzana.

Na otwartej wystawie można obejrzeć obrazy Ewy Golińskiej-Pisarkiewicz, na wielu z nich pojawia się postać tej samej dziewczynki, która tak naprawdę przedstawia córkę artystki. - Najważniejszy jest dobry kontakt z córką, a to że akurat wystawa jest jej dedykowana, jest wspomnieniem jej dzieciństwa. Kiedy malowałam te małe dziewczynki, to przypominały mi się różne sytuacje z jej dzieciństwa - tłumaczyła nam artystka.

Wystawę, której część prezentujemy w naszej fotogalerii, można oglądać w Sieradzkim Centrum Kultury.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj