Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Klonowa / Sport

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sieradzanie pobiegną w hołdzie powstańcom

Redakcja, 19.07.2016, 14:45

W sobotnim 26. Biegu Powstania Warszawskiego weźmie udział ponad 30-osobowa grupa sieradzan. Już trzeci raz z rzędu mieszkańcy Sieradza i powiatu oddają w ten sposób hołd ofiarom zbrojnego zrywu z 1944 roku.

← REKLAMA

Trasa tego dziesięciokilometrowego biegu nawiązuje do miejsc walk powstańczych. Zawodnicy wystartują na ul. Bonifraterskiej i pobiegną Placem Krasińskich, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wiaduktem Stanisława Markiewicza, Karową, Dobrą, Lipową, Browarną, Topiel, Leona Kruczkowskiego, Ludną, Czerniakowską, Wilanowską, Wioślarską, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Wybrzeżem Gdańskim, Wisłostradą, Rafała Krajewskiego, Jana Jeziorańskiego, Zakroczymską, i Konwiktorską, na której będzie meta.

Od trzech lat wyjazd na BPW z Sieradza koordynuje I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka.

- W tym roku zebrana przez nas grupa liczy 50 osób, z czego 31 to biegacze, a pozostałe osoby to kibice - mówi Jowita Królikowska, nauczycielka wychowania fizycznego z I LO, przygotowująca wyjazd od strony organizacyjnej. Grupę tę stanowią uczniowie (również ci świeżo przyjęci, którzy od 1 września rozpoczną naukę w "Jagiellończyku"), absolwenci i nauczyciele szkoły. Wyjazd z Sieradz o godz. 15.30. Start biegu przewidziany jest na godzinę 21:00.

Fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj