Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Klonowa / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zabytki województwa trafią na mapę

Redakcja, 16.07.2016, 17:50

Departament Kultury Fizycznej, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przygotowuje mapę zabytków województwa. Publikacja ma roboczy tytuł "Zabytki architektury drewnianej regionu łódzkiego". Będzie gotowa w połowie września.

← REKLAMA

Na mapie umieszczone będą również zabytki powiatu sieradzkiego.

- Będziemy ją upowszechniać bezpłatnie na krajowych i zagranicznych targach turystycznych oraz różnego rodzaju wydarzeniach promujących region łódzki - mówi Idalia Manios-Hryniewiecka z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Obok wersji papierowej dostępna będzie również elektroniczna, z dostępem na stronie internetowej Województwa Łódzkiego.

Mapa w wersji papierowej będzie miała formę podobną do samochodowej. Z jednej strony znajdą się kontury z zaznaczonymi obiektami zabytkowymi, a z drugiej zdjęcia poszczególnych zabytków z opisami.

Fot. Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj