Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Klonowa / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Rocznice regionu sieradzkiego

Redakcja, 04.01.2016, 17:31

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Muzeum Okręgowe w Sieradzu przygotowało kalendarium rocznic najważniejszych wydarzeń z historii regionu sieradzkiego, obchodzonych w 2016 roku. Jego autorem jest Piotr Kurowicz z działu archeologii.

← REKLAMA

W tym roku będziemy obchodzić m.in. 55. rocznicę powstania Sieradzkiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, 140. rocznicę rozpoczęcia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieradzu, 40. rocznicę uruchomienia w Sieradzu komunikacji miejskiej, 40. rocznicę śmierci Antoine’a Cierplikowskiego, 55. rocznicę powstania Szkoły Podstawowej Specjalnej w Sieradzu (obecny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy) oraz… 5 rocznicę otwarcia Galerii Dekada.

Ponadto w 2016 r. przypadnie 880. rocznica wydania "Bulli gnieźnieńskiej" papieża Innocentego II, w której po raz pierwszy pojawiła się wzmianka o Sieradzu oraz wsiach Kobierzycko i Goszczanów.

Kalendarium rocznic

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj