Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Goszczanów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Odznaczenia z okazji święta powiatu

Redakcja, 15.09.2014, 19:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W trakcie V Sieradzkiego Jarmarku Powiatowego przyznano dwa odznaczenia honorowe "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej" oraz 20 medali "Order Serca - Matkom Wsi".

← REKLAMA

Były starosta sieradzki Kazimierz Kościelny i prezes zarządu firmy Medana Pharma S.A. Anna Durdyn odebrali z rąk starosty sieradzkiego Dariusza Olejnika i przewodniczącego Rady Powiatu Sieradzkiego Henryka Waludy odznaczenia honorowe "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej".

O przyznaniu tytułu honorowego "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej" tym osobom zdecydowała Rada Powiatu Sieradzkiego na posiedzeniu 26 czerwca. Rada swoją decyzję podjęła jednogłośnie. Odznaczenia zostały wręczone drugiego dnia Sieradzkiego Jarmarku Powiatowego - w niedzielę 14 września.

Początki jego kadencji wiążą się z tworzeniem struktur organizacyjnych nowo powstałego powiatu, co w przypadku Sieradza było zadaniem szczególnie trudnym - utrata statusu województwa skutkowała ograniczeniem zakresu spraw, które dotychczas mieszkańcy mogli załatwiać na miejscu, co z kolei wiązało się z ograniczeniem zatrudnienia i koniecznością przekazania majątku. Staroście Kościelnemu przypadł też w udziale obowiązek wprowadzenia powiatu w nową rzeczywistość Polski jednoczącej się z Unią Europejską. Dzięki jego zaangażowaniu powiat sieradzki był liderem w korzystaniu z funduszy przedakcesyjnych, a w późniejszych latach, po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej, z funduszy europejskich realizował liczne projekty w dziedzinie infrastruktury drogowej, oświaty, kultury oraz rozwoju zasobów ludzkich - napisano w uzasadnieniu uchwały ws. nadania tytułu "Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej" Kazimierzowi Kościelnemu.

Medana Pharma S.A. jest liderem w dziedzinie produkcji leków pediatrycznych i preparatów witaminowych w nowoczesnych postaciach. W port folio firmy znajdują się również leki dermatologiczne oraz stosowane w chorobach narządów ruchu, a także środki spożywcze, produkty kosmetyczne i wyroby medyczne. Medana Pharma S.A. bardzo aktywnie działa w środowisku lokalnym, wspierając rozmaite działania i inicjatywy, głównie z zakresu ochrony zdrowia, działalności placówek wychowawczych i sportowych zaangażowanych w pracę z dziećmi i młodzieżą - tak brzmi uchwała ws. nadania tego tytułu Medanie.

Natomiast 20 mieszkanek powiatu sieradzkiego zostało odznaczonych medalem "Order Serca - Matkom Wsi", przyznanych m.in. za "matczyny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Polaków - patriotów".

Medale przyznał Zarząd Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, a wręczył starosta sieradzki Dariusz Olejnik podczas dożynkowej części Jarmarku Powiatowego.

Cytując uzasadnienie do orderów, są one symbolem uznania za matczyny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Polaków - patriotów, za kształtowanie w rodzinnym domu i środowisku humanistycznych postaw moralnych, za niestrudzoną pracę w przeobrażaniu życie wsi, rodziny wiejskiej w nowoczesną, postępową, zamożną, korzystającą ze zdobyczy współczesnej cywilizacji, za autentyczne zaangażowanie w upowszechnianie cnót obywatelskich, za aktywność społeczno-zawodową w środowisku wiejskim i umiłowanie Ojczyzny.

Pełna lista odznaczonych:

 • Halina Kluska ze Stawiszcza (gm. Sieradz)
 • Jadwiga Marciniak z Grabowca (gm. Sieradz)
 • Janina Gołąb z Chojnego (gm. Sieradz)
 • Halina Bartos z Jezior (gm. Sieradz)
 • Zofia Kupis z Jezior (gm. Sieradz)
 • Teresa Wrąbel z Chałupek (gm. Sieradz)
 • Elżbieta Pierzakowska z Chałupek (gm. Sieradz)
 • Bronisława Matusiak z Rzechty (gm. Sieradz)
 • Ewa Stasiak ze Stoczek (gm. Sieradz)
 • Marzena Trząsała-Knop z Budzicznej (gm. Sieradz)
 • Elżbieta Nogala z Kłocka (gm. Sieradz)
 • Teresa Sobczak z Kłocka (gm. Sieradz)
 • Sabina Ciołek z Mnichowa (gm. Sieradz)
 • Maria Olejnik z Charłupi Małej (gm. Sieradz)
 • Teresa Walczak z Charłupi Małej (gm. Sieradz)
 • Zofia Augustyniak z Sieradza
 • Maria Świniarska z Sieradza
 • Marianna Szewczyk z Goszczanowa
 • Krystyna Łuczak z Goszczanowa
 • Mirosława Posiewała z Budzicznej (gm. Sieradz)

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

 • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj