Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz / Interwencje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Ciężarówki rozjeżdżają drogi, uciekając przed opłatą

Redakcja, 21.08.2015, 07:30

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 7 komentarzy
7

Po tym jak GDDKiA wprowadziła opłaty viaTOLL dla kierowców ciężarówek na odcinku drogi ekspresowej S8 od węzła Wieluń do węzła Róża, kierowcy z "ósemki" zjeżdżają i kierują się na stare "krajówki".

← REKLAMA

Problem zauważył nasz Czytelnik, który zastanawia się, kto zapłaci za uszkodzenia dróg przez ciężkie samochody. O komentarz poprosiliśmy Jarosława Tomczyka z GDDKiA oddział w Sieradzu.

-Niestety, GDDKiA nie ma możliwości, aby zmusić kierowców samochodów ciężarowych, by jeździli lepszymi trasami. Jedynie zarządca drogi może zmienić oznakowanie w taki sposób, aby kierowcy jadący tranzytem przez Sieradz korzystali z drogi ekspresowej - mówi Tomczyk.

Jeszcze niedawno drogi krajowe po otwarciu S8 podlegały gminnym samorządom, teraz przechodzą pod zarząd województwa.

Naszemu Czytelnikowi dziękujemy za informację i czekamy na kolejne przesyłane drogą elektroniczną.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (7)

 • ~gość_9531 (IP: *.*.65.113), 21.08.2015, 07:49
  Cieszę się że radakcja podjęła ten temat. Faktycznie od momntu wprowadzenia ViaTOLL zwiększyła się ilość TIR-ów na Jana Pawła II
  Zmiana oznakowania i kontrole ITD i po problemie. Jest tylko jeden problem z tego co wiem ITD pracuje do 15 !!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9484 (IP: *.*.251.132), 21.08.2015, 09:35
  Poronione pomysły urzędasów. Zdecydujcie się w końcu, albo ułatwiacie życie kierowcom, odciążacie ruch w miastach i zmniejszacie ilość spalin w obszarach zamieszkałych i po to właśnie budujecie S8, albo jak widać budujecie tylko po to, żeby zgarniać kasę a ludzi jak zwykle macie w dupie. W takim razie już lepiej walić te pieniądze w rozwój sieci transportowych kolei i ładować naczepy na tory a nie w drogi, po których te tiry jeździć za darmo i tak nie mogą. Kupujesz ciągnik - podatek, kupujesz naczepe - podatek, wymieniasz w nich czesci - podatek, kupujesz paliwo, płyny - podatek, prowadzisz działalność - podatek, chcesz jechać drogą - podatek ... KPINA
  +10
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9532 (IP: *.*.185.103), 21.08.2015, 09:41
  Owszem Panie Tomczyk tylko zarządca drogi może to zrobić ale wy jako firma która zarabia na S8 wydaje mi się że powinniście dążyć do tego żeby zarabiać.. więc moglibyście ruszyć dupę i coś zrobić a nie patrzeć jak wam pieniążki uciekają...
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9533 (IP: *.*.7.107), 21.08.2015, 13:57
  Przynajmniej na S8 ruchu nie ma hehehehehehe, a słyuszałem że celem budowy S8 było odciążenie miast tranzytowych a okazuje sięże cel był inny, odciążyć nową S8 :DDDD
  Takie rzeczy tylko w POLSCE !!!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9178 (IP: *.*.138.88), 21.08.2015, 18:21
  Wprowadzić opłaty za przejazd przez Sieradz dla tirów i innych co płacą viatoll.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9535 (IP: *.*.162.153), 21.08.2015, 21:22
  Nie dość że każdy z nas płaci podatki i płaci też za benzynę która do najtańszych nie należy i jeszcze jest takie gówno jak viatoll czy jak to się zwie, gnojom wiecznie mało kasy, co na nagrody za większe pogrązenie kraju brakuje.
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9536 (IP: *.*.47.164), 22.08.2015, 06:17
  A naiwni myśleli że trasa S 8 jest dla ludzi, to następna maszynka do zarabiania pieniędzy. Tylko patrzeć bramek i osobówki też będą bulić. Ale i tak mamy najlepszą "demokrację" we wszechświecie i będziecie głosować na rządzących, I proszę nie pisać że utrzymanie drogi kosztuje bo bez podatku od ciężarówek i tak płacimy mnóstwo innych , o wiele za dużo i to wszyscy nawet menele kupujący denaturat ( VAT i akcyza).
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj