Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Gmina remontuje drogi

Redakcja, 18.06.2024, 21:57

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Gmina Sieradz z remontami i przebudową kolejnych swoich dróg. Przykładem projekt pod nazwą "Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Sieradz", na który samorząd pozyskał dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład (II edycja).

← REKLAMA

Wysokość tego dofinansowania to blisko 8 mln zł, co stanowi aż 95 proc. wartości całego zadania. Wkład własny gminy to 415 tys. zł.

W ramach tego projektu wykonano remont drogi Biskupice - Grądy - Kamionaczyk (łącznie z mostem na rz. Niniwce), remont drogi wewnętrznej w Podłężycach, drogę Dębina - Stoczki, remont drogi w Rzechcie oraz przebudowę drogi gminnej Chojne - Wiechucice.

Wczoraj oddano oficjalnie do użytku drugi odcinek drogi wewnętrznej dojazdowej w Podłężycach oraz drogę w Rzechcie. W symbolicznym przecinaniu wstęg w obu tych miejscowościach uczestniczyli m.in. wójt Jarosław Kaźmierczak, zastępca wójta Krzysztof Polusik, byli i obecni radni gminni oraz sołtysi, a także przedstawiciele duchowieństwa i mieszkańcy obu sołectw.

Remont pierwszego odcinka drogi w Podłężycach polegał m.in. na wyznaczeniu granicy pasa drogowego w terenie, przebudowie hydrantów przeciwpożarowych stojakowych na podziemne, ułożeniu warstwy wyrównawczo - wzmacniającej o średniej grubości 15 cm z tłucznia kamiennego i ułożeniu warstwy ścieralnej o grubości 5 cm z betonu asfaltowego. Uzupełnione zostały też pobocza pospółką żwirową oraz ustawione oznakowanie pionowe.

Na drugim odcinku w Podłężycach m.in. odtworzono drogę w terenie, wykonano koryto i ułożono warstwę o grubości 18 cm z mieszanki tłucznia kamiennego. Droga ma też 5 cm warstwę ścieralną z betonu asfaltowego. Wartość robót budowlanych wykonanych na obu tych odcinkach drogi w Podłężycach to nieco ponad 900 tys. zł.

W Rzechcie na drodze gminnej ułożono warstwę wyrównawczą i ścieralną na odcinku pierwszym. Z kolei na odcinku drugim pojawiła się warstwa ścieralna; wznowiono tam też istniejącą warstwę tłuczniową na odcinku drugim. Utwardzone zostały zjazdy do posesji, pobocza i odmulone przydrożne rowy. Uzupełniono ponadto oznakowanie pionowe. Roboty w Rzechcie kosztowały nieco ponad 1 mln zł.

Inwestycje zrealizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Czartkach (gm. Sieradz).

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj