Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ujęli pijanego kierowcę

Redakcja, 18.05.2022, 00:28

Dzięki reakcji świadków wyeliminowany z ruchu został nietrzeźwy kierowca dacii. 61-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu, wjechał do przydrożnego rowu i próbował uciec. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utarta prawa jazdy i wysoka grzywna.

← REKLAMA

13 maja br. około godziny 20.30 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Dębowiec w gminie Sieradz. Skierowany na miejsce patrol zobaczył leżącą w przydrożnym rowie dacię, za kierownicą ktorej siedział mężczyzna. Zastali tam również świadka zdarzenia.

Kobieta oświadczyła, że będąc na terenie posesji zobaczyła poruszające się "wężykiem" auto. W pewnym momencie kierowca tego samochodu wjechał do rowu. Za kierownicą dacii siedział mężczyzna, którego wygląd ewidentnie wskazywał na to, że jest pod wpływem alkoholu. Razem z partnerem kobieta próbowała odebrać piratowi drogowemu kluczyki, ten jednak nie chciał ich oddać i cały czas próbował wysiąść z samochodu. Świadkowie udaremnili mu ucieczkę do czasu przyjazdu na miejsce policjantów.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość kierowcy. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Badanie wykazało się, że miał on ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj