Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Z dwoma promilami w budynek

Redakcja, 30.06.2021, 01:16

68-latek, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, kierował oplem. Na łuku drogi w miejscowości Grądy (gm. Sieradz) stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez nieużytki i uderzył w budynek. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Ucieczkę nietrzeźwego kierowcy udaremnił czujny świadek.

← REKLAMA

27 czerwca br. po godzinie 19.30 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Grądy w gminie Sieradz. Skierowani na miejsce policjanci ujawnili, że kierujący osobówką uderzył w budynek mieszkalny. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń 68-letni sieradzanin kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez nieużytki rolne i uderzył w dom.

Z relacji świadka wynikało, że kierowca próbował odjechać z miejsca. Widząc to, szybo zainterweniował, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Kierowca chwiejnym krokiem wyszedł z pojazdu. Wyczuwalna od niego silna woń alkoholu wyraźnie wskazywały, że jest on nietrzeźwy. Wspólnie z nim podróżował 68-letni pasażer, który również był pod dzianiem alkoholu. O całym zdarzeniu powiadomione zostały służby ratunkowe. Z niegroźnymi obrażeniami ciała do szpitala trafił pasażer osobówki. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy opla. Okazało się, że ma on ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za spowodowanie kolizji kierowca dodatkowo został ukarany mandatem karnym.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj