Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pałac w Męckiej Woli w prywatnych rękach

Redakcja, 30.12.2020, 10:00

Zespół parkowo-pałacowy w Męckiej Woli przekazany spadkobiercom Zygmunta Siemiątkowskiego.

← REKLAMA

Do 2016 roku funkcjonował tutaj Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, m.in., z technikum leśnym, technikum architektury krajobrazu, technikum ochrony środowiska. Placówka podlegała Starostwu Powiatowemu w Sieradzu.

Przez minione cztery lata obiekt był zamknięty. W tym czasie toczyło się już postępowanie o odzyskanie mienia. Rozstrzygnięcia prawne umożliwiły spadkobiercom odzyskanie majątku.

Pałac w Męckiej Woli, którego na początku XIX wieku właścicielem został Antoni Siemiątkowski, upaństwowiony po II wojnie światowej, służył wcześniej Lasom Państwowym, a w ostatnich latach uczniom szkoły leśnej. Zachował się tutaj murowany dwór neoklasycystyczny wraz z oficyną z I połowy XIX w. i park dworski. Od teraz całość jest w rękach prywatnych.

Fot. Powiat Sieradzki

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj