Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zgłodniał w trakcie włamania

Redakcja, 10.01.2019, 02:13

Sieradzcy policjanci wytropili i zatrzymali 29-latka, który włamał się do domu jednorodzinnego. Sprawca zabrał m.in. sprzęt rtv. Dodatkowo podczas włamania przyrządził sobie jajecznicę, oczywiście na koszt właścicieli domu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

← REKLAMA

W środę 2 stycznia br. sieradzka policja została powiadomiona o włamaniu do domku jednorodzinnego na terenie gminy Sieradz. Po wybiciu szyby sprawca dostał się do wnętrza domu, skąd skradł między innymi mały telewizor, odtwarzacz dvd oraz butlę gazową. Straty oszacowano na kilkaset złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia do pracy przystąpili sieradzcy kryminalni. Już po kilku dniach na podstawie zebranych dowodów wytypowali wstępnie 29-letniego mieszkańca gminy Sieradz. 7 stycznia br. zatrzymali 29-latka w miejscu jego zamieszkania. Jeszcze tego samego dnia w trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna potwierdził ich przypuszczenia. Oświadczył, że doskonale wiedział, że w zabudowaniach często nie ma domowników. Dlatego też 1 stycznia tego roku wszedł na teren posesji. Następnie nogą wybił szybę w pomieszczeniu piwnicznym i wszedł do środka.

Będąc w kuchni zobaczył na blacie kilkanaście jajek i poczuł głód. Przygotował sobie jajecznicę z 12 jaj, którą zjadł. Dopiero po obfitym posiłku przystąpił do dalszej penetracji domu. Skradzione przedmioty przeniósł do własnego domu. Nie miał jednak pomysłu co dalej zrobić z łupem. Bał się zanieść skradzione przedmioty do lombardu, więc włożył je do worków foliowych, które następnie wywiózł i porzucił w przydrożnym rowie.

Jeszcze tego samego dnia amator jajecznicy usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za taki czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj