Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Ukradł lampy z S-8...

Redakcja, 23.02.2018, 15:34

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Sieradzcy policjanci zatrzymali 20-latka, który ukradł 58 lamp z trasy S-8. Mężczyzna, nie wiedząc jak się pozbyć skradzionych wcześniej lamp oświetleniowych, wystawił je na kilka godzin do sprzedaży na jednym z portali internetowych.

← REKLAMA

W środę 21 lutego br. sieradzka policja została powiadomiona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o kradzieży 58 lamp oświetleniowych o wartości 5800 złotych. Nieznany sprawca w ciągu kilku wcześniejszych dni wyważył drzwi od tunelu serwisowego przy trasie szybkiego ruchu S-8, skąd skradł znajdujące się tam lampy oświetleniowe.

Sieradzcy kryminalni jeszcze tego samego dnia ustalili, że kilka dni wcześniej na jednym z portali aukcyjnych ukazało się ogłoszenie o sprzedaży podobnych lamp, które dość szybko zostało zdjęte ze strony. Kilka godzin później funkcjonariusze pojawili się w miejscu zamieszkania ogłoszeniodawcy. W trakcie przeszukania, w garażu funkcjonariusze znaleźli trzy skradzione lampy oraz nożyce i cążki, które posłużyły do ich odcinania.

Zaskoczony wizytą kryminalnych 20-letni mieszkaniec gminy Sieradz początkowo usiłował wmówić im wymyśloną na prędce historię znalezionych w garażu lamp. Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych policjanci ustalili osobę, która z ogłoszenia kupiła 24 lampy. Kupiec dowiedziawszy sie o pochodzeniu lamp natychmiast zwrócił zakupiony towar. Następnego dnia odzyskano kolejne sprzedane lampy.

22 lutego zatrzymany 20-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za taki czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane w stanie nieuszkodzonym lampy zostaną zwrócone właścicielowi.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj