Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jechali po pijanemu, uderzyli w barierę ochronną

Redakcja, 22.11.2016, 15:13

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Trzech pijanych mężczyzn jechało osobowym golfem, który 19 listopada przed 5 raną uderzył w bariery ochronne przy drodze w Dzierlinie (gmina Sieradz). Próbowano zatrzeć ślady kolizji, jednak na miejscu szybko pojawili się policjanci.

← REKLAMA

W pierwszej chwili mężczyźni usiłowali wmówić policjantom, że samochodem kierował ich kolega, który przed przyjazdem policji gdzieś sobie poszedł. Funkcjonariusze nie dali wiary ich tłumaczeniom. Już po paru minutach ustalili, że samochodem kierował jeden z nich - 21 - letni mieszkaniec gminy Brzeźnio, który wcześniej pożyczył samochód od matki. Przeprowadzone badanie wykazał, że kierował samochodem mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym. Młody człowiek przyznał się i wyjaśnił, że całą trójką byli na dyskotece. Tam faktycznie wypił alkohol. Do domu chciał wrócić bocznymi drogami, aby uniknąć kontroli policji. Jednak w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w barierkę ochronną. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy do lat 10 i nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że alkohol pogarsza koordynację ruchów - pojawiają się trudności w wykonaniu dwóch lub więcej czynności. Zmniejsza się też szybkość reakcji. Wypity alkohol powoduje pogorszenie widzenia, w tym problemy z ostrością widzenia, jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Ogranicza on również pole widzenia. Zawęża się ono od 180 stopni do bardzo wąskiego. Dlatego też nietrzeźwy kierowca może nie zauważyć pojazdu bądź pieszego z boku swojego pojazdu. Już od 0.3 promila alkoholu w organizmie występują drobne zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Z reguły od 0.6 promila, występuje już błędna ocena sytuacji i własnych umiejętności, a także nadmierna pobudliwość. Powyżej tej wartości mogą już wystąpić zaburzenia koordynacji ruchowej, mięśniowej i równowagi.

Pamiętajmy także, że po spowodowaniu wypadku drogowego sumy odszkodowań mogą sięgać setek tysięcy złotych. W przypadku gdy sprawca był nietrzeźwy firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty ubezpieczenia.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12438 (IP: *.*.172.21), 23.11.2016, 07:56
  Dziadostwo.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12476 (IP: *.*.130.67), 03.12.2016, 11:47
  Ludzie przyłapani na prowadzeniu po alkoholu powinni mieć przymusowo montowane w autach blokady alkoholowe Interlock Lion jest dobrym wyborem, można go nawet wypożyczyć.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj