Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Skończyły się prośby, są żądania dróg

Redakcja, 20.09.2016, 12:44

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 8 komentarzy
8

Wójt gminy Sieradz w kampanii wyborczej obiecał drogi, więc ludzie domagają się jej spełnienia. Swoje zniecierpliwienie pokazali mieszkańcy Budzicznej i Chałupek. Emocji nie brakowało.

← REKLAMA

Ludzie licznie pojawili się na sesji gminy. W przypadku mieszkańców Budzicznej sprawa wydawałaby się prosta, bo partycypować w kosztach naprawy drogi prowadzącej do Dąbrowy Wielkiej chce Nadleśnictwo Złoczew, ale wójt Kaźmierczak rozkłada ręce i mówi, że gmina nie ma pieniędzy. Dla ludzi to argument żaden, bo na co dzień muszą się mierzyć z fatalną nawierzchnią.

- Droga ta służy nam, mieszkańcom miejscowości Budziczna, jako jedyne okno na świat, a także służy ono klientom i kontrahentom Nadleśnictwa Dąbrowa i Leśnictwa Szkółkarskiego. Należy zauważyć, że na terenie Nadleśnictwa znajduje się punkt edukacyjny "Polana marzeń", do którego przyjeżdża młodzież i dzieci (…). Stan tej drogi mimo doraźnych kosmetycznych napraw jest fatalny, z charakterystyczną pofałdowaną tarką i wyrwami. W okresie suszy przejazd autem czy innym pojazdem powoduje tumany kurzu - mówiła mieszkanka. - Chcemy przypomnieć panu wójtowi, że nasza wieś nigdy od gminy nic nie otrzymała, a przecież my, mieszkańcy, płacimy podatki w różnej formie. Żądamy od pana konkretnych działań, aby Budziczna doczekała się drogi z prawdziwego zdarzenia - podkreślała.

- Jeżeli Nadleśnictwo ma środki to może budować drogę, nie zgłaszamy sprzeciwu. Jeżeli my będziemy mieć pieniądze, to będziemy partycypować, na dziś ich nie mamy. 1900 metrów tej drogi jest gminna, a 1600 Lasów Państwowych, które wywożą drzewo i zarabiają pieniądze - odpowiadał wójt Jarosław Kaźmierczak.

- Nadleśnictwo daje panu pieniądze na zrobienie tej drogi, dlaczego nie chce pan skorzystać z takiej okazji? W takim razie prosimy o drogę, która jest w intencji urzędu. Chcę jednak przypomnieć, że przed wyborami pan zaznaczył, że pana priorytetem są drogi, jak to się ma do stanu naszej drogi w Budzicznej? - dopytywała kobieta. - Proszę pani, drogi w całej gminie, nie tylko w miejscowości Budziczna - odzywał się wójt.

Z podobnym problem stawili się przedstawiciele Chałupek. Ich droga służyła drogowcom podczas budowy S8 i niby jej stan został przywrócony do poprzedniego, ale efekt delikatnie mówiąc nie jest zadowalający.

- Są tumany kurzu, tutejsi jeżdżą 20km/h, ale bywają tacy co pędzą i 100 km/h - mówiono. Innym problemem są kamienie, którymi droga została wysypana - nie wszystkie się wbiły w grunt i kaleczą opony. Wizyty u wulkanizatora stały się dla mieszkańców niemal codziennością. - To chwilowa sytuacja, dawno nie mieliśmy deszczu, dlatego tak się dzieje - słyszeli mieszkańcy Chałupek odpowiedź urzędu.

- Były pieniążki z "eski", czy gmina nie mogła przygotować funduszy, żeby na wierzch coś już położyć, aby zażegnać tę sprawę? To nie było z miesiąca na miesiąc, to trwało ze trzy lata - uważa mieszkanka.

Gmina drogi ma ubezpieczone, więc tłumaczono, że można domagać się odszkodowania, ale trzeba mieć świadka lub wzywać policję dla potwierdzenia uszkodzenia na danej drodze. Dla ludzi rozwiązanie żadne - często się zdarza, że powietrze z opony schodzi dopiero nocą.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (8)

 • ~gość_12112 (IP: *.*.212.3), 20.09.2016, 22:39
  O czym wy ludzie marzycie? Gmina to drogi kładzie tam gdzie już są, bo je poprawiają, a tam gdzie nie ma to nie będzie. Znam to z autopsji, szkoda zdrowia na tych mądrali w gminie Sieradz
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_11945 (IP: *.*.22.140), 21.09.2016, 07:37
  Skończyły się prośby! Będzie wojna!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12113 (IP: *.*.12.196), 21.09.2016, 12:06
  Wystarczyło by zlikwidowac częśc autobusów do Chojnego które i tak jeżdżą puste a gmina za to płaci i obciążyc kieszeń pana wójta za progi zwalniające które są na drodze do Chojnego bo są tam nie potrzebne bo przez inne wsie jak wiemy też jeżdżą wariaci a progów zwalniających nie ma i już by były jakieś środki na drogi ale dopóki będzie Kaźmierczak na stołku to nic nie ruszy do przodu.
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12114 (IP: *.*.128.17), 21.09.2016, 12:23
  Co wy za bzdury ludzie piszecie, samo Chojne wójta nie wybrało, inni też musieli pomóc, więc miejmy prentensje sami do siebie za to jaka była frekwencja w wyborach i kto jak głosował, trzeba się było zmobilizować i wybrać innego ale jak zwykle wybory to nie moja sprawa bo nic nie zmienią a potem pretensje, ciekawe czy jakby był wójt z każdej innej miejscowości to też byście tak najeżdżali, że do siebie ciągnie, owszem, biższa koszula ciału ale też znowu bez przesady, w Chojnem szału też nie ma, też są polne drogi, które należałoby utwardzić, brak chodników i wiele innych
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12117 (IP: *.*.250.6), 21.09.2016, 19:21
  a Dębina? Zapomniana przez wszystkich. Nie ma oznaczenia teren zabudowany. Auta z prędkością 100km/h przejeżdżają od domów oddalonych o 5m od drogi, tworząc tumany kurzu...Poza tym kamienie wysypywane jako...no właśnie co? stwarzają tylko zagrożenie dla ludzi i nacinają opony oraz powodują uszkodzenia podwozia. Chyba trzeba tu tragedii i rozwiązania będą od ręki jak zawsze w Polsce...
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12118 (IP: *.*.203.22), 21.09.2016, 19:44
  Ostatnia kadencja wójta sie zbliża?
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12112 (IP: *.*.4.131), 22.09.2016, 08:06
  Taki wybity kamień z drogi gminno-polnej biegnącej przy moich zabudowaniach, po której samochody mkną 100 km/h kosztował mnie 400 zł. Tylna szyba mojego samochodu walnięta - niestety do wymiany. Nie wspomnę o ilości tłucznia, który leży w różnych miejscach podwórka który przyleciał z drogi.
  W Chojnym będzie wymiana nawierzchniii bo są dziurki i się źle jeździ. Wszędzie na terenie danej gminy powinny być położone nawierzchnie na każdej często lub nie uczęszczanej drodze i dopiero naprawiać te zniszczone.Potrzebna świeża krew w gminie :)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12127 (IP: *.*.63.250), 22.09.2016, 12:52
  Gminy Sieradz nie przebije żadna inna w kraju)))
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj