Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Droga w Dąbrowie Wielkiej otwarta

Redakcja, 08.10.2014, 19:00

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

W Dąbrowie Wielkiej (gm. Sieradz) oddano dziś do użytku prawie półtorakilometrowy odcinek drogi powiatowej po remoncie. Inwestycję zrealizowało starostwo powiatowe wraz z gminą.

← REKLAMA

Na remont głównej drogi biegnącej przez Dąbrowę jej mieszkańcy czekali kilka lat. Zakres inwestycji obejmował: rozbudowę drogi do szerokości sześciu metrów, budowę chodnika o szerokości dwóch metrów na całej długości remontowanej drogi, przebudowę i budowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę zatoki autobusowej, budowę przejścia dla pieszych z aktywnym oznakowaniem pionowym, budowę zatoki postojowej przy cmentarzu i kościele parafialnym, budowę kanalizacji deszczowej i rowów, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

- To bardzo wyczekiwana inwestycja zarówno dla tych, którzy tu mieszkają, jak i dla osób regularnie przejeżdżających przez Dąbrowę. Za każdym razem, gdy już mieliśmy ją remontować, występowały jakieś okoliczności uniemożliwiające realizację inwestycji. Zazwyczaj był to brak pieniędzy. Tym bardziej się cieszę, że wreszcie się powiodło - powiedział podczas otwarcia drogi starosta sieradzki Dariusz Olejnik.

Podczas otwarcia towarzyszyli mu przedstawiciele powiatu - wicestarosta Zbigniew Krasiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Piątek oraz naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sieradzu Mariusz Bądzior. Na otwarcie przybyły też władze gminy Sieradz z wójtem Jarosławem Kaźmierczakiem na czele, a także dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej Zdzisława Kałuziak.

Całkowity koszt przebudowy drogi wyniósł 3.319.866,60 zł brutto, w tym 1.177.399,60 zł to środki własne powiatu, 1.642.467 zł to kwota przekazana z budżetu państwa, zaś 500.000 zł do inwestycji dołożyła gmina Sieradz.

Wykonawcą remontu była firma "Dromak" ze Zduńskiej Woli. Przebudowę rozpoczęła 17 czerwca, a zakończyła 30 września.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_6432 (IP: *.*.27.150), 08.10.2014, 19:34
  A to nie było tam drogi ??
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_6710 (IP: *.*.246.96), 08.10.2014, 20:37
  Była ale dziur dużo i dzieci nie mialy chodnika i musialy isc po drodze do szkoly.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj