Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

MOF między Sieradzem a Zduńską Wolą

Redakcja, 23.09.2014, 16:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Starosta sieradzki Dariusz Olejnik oraz wójt gminy Sieradz Jarosław Kaźmierczak podpisali dzisiaj list intencyjny w sprawie utworzenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego pomiędzy miejscowościami Czechy (gm. Zduńska Wola) i Grabowiec (gm. Sieradz).

← REKLAMA

Oprócz powyższych samorządów na liście intencyjnym podpisali się również: wójt gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha, wójt gminy Zapolice Jan Zaborowski i prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. W spotkaniu wziął również udział Wiktor Płóciennik z Urzędu Miejskiego w Złoczewie, który zajmuje się MOF-em Czechy-Grabowiec od strony merytorycznej.

- Pan Płóciennik ma już olbrzymie doświadczenie w tworzeniu obszarów funkcjonalnych, nabyte podczas pracy nad Złoczewskim Obszarem Funkcjonalnym. Jest ono gwarancją, że od strony formalnoprawnej wszystko będzie zapięte na ostatni guzik - powiedział podczas spotkania Dariusz Olejnik, starosta sieradzki. Liderem i koordynatorem działań podejmowanych w celu rozwoju MOF, jest gmina Sieradz. List podpisano w sali konferencyjnej Urzędu Gminy przy ul. Armii Krajowej w Sieradzu.

Projekt ukierunkowany jest na rozwój gospodarczy terenów położonych wokół węzłów i wzdłuż drogi ekspresowej S8 na terenie powiatów sieradzkiego i zduńskowolskiego. Podpisując list intencyjny, strony zadeklarowały współpracę przy realizacji projektu w ramach Konkursu Dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania współpracy w ramach miejskich obszarów funkcjonalnych, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

List intencyjny, sporządzony w sześciu jednobrzmiących egzemplarzach, jest jednocześnie załącznikiem do wniosku aplikacyjnego o dotację.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_6600 (IP: *.*.88.94), 23.09.2014, 16:55
  A gdzie Walczak, po raz kolejny się wypiął na wszystkich. Straszne jak ktoś taki może rządzić miastem, nic nie robi aby przyciągnąć inwestorów do naszego miasta
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_6603 (IP: *.*.22.140), 24.09.2014, 07:31
  Może Zduńska Wola i Sieradz zaczną owocną współpracę. Oby znów nie wygrała polityka a nie dobro mieszkańców miast!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj