Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Mieszkańcy Stoczek walczą o bezpieczeństwo

Redakcja, 15.06.2013, 14:23

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

W piątek, 14 czerwca, mieszkańcy podsieradzkich Stoczek spotkali się z przedstawicielami Urzędu Gminy Sieradz i Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby omówić kwestie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu DW 480 z drogami w kierunku miejscowości Chojne oraz Dębina.

← REKLAMA

Problem tkwi w tym, że kierowcy mają ograniczoną widoczność na skrzyżowaniu. Mieszkańcy walczyli już o ustawienie lustra, aby bezpieczniej można było się włączyć do ruchu z drogi podporządkowanej.

Kolejnym zagrożeniem są również ciężarówki, które przewożą piach na pobliską budowę drogi ekspresowej S8 i nie zwracają uwagi na panujące w Stoczkach organicznie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Kolejny problem to niezabezpieczone ciężarówki, które przewożą piach, rozsypując go po całej drodze.

- Jak otworzyli tu żwirownię, to zrobiła się jedna wielka autostrada. Kierowcy nie patrzą, jak jadą, ani na to, czy tu idzie małe dziecko czy osoba dorosła, tylko pędzą - mówi rozgoryczona sołtys wsi Stoczki.

Kliknij, aby zobaczyć większą mapęMieszkańcy mówią basta i chcą wystąpić do urzędu gminy z wnioskiem o postawienie w Stoczkach fotoradaru, mając nadzieję, że to spowolni łamiących przepisy kierowców.

- Będziemy występować z wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego o ustawienie fotoradaru i ewentualnie jeszcze do Wojewódzkiego Zarządu Dróg - jako zarządcy tej drogi - obiecuje Andrzej Proszewski z UG Sieradz. - Sami bezpośrednio jakiś działań nie możemy podjąć - tłumaczy urzędnik.

Mieszkańcy Stoczek powiedzieli na piątkowym spotkaniu, że nie zaprzestaną walki o swoje bezpieczeństwo i są zdeterminowani, by temat doprowadzić do zadowalającego ich finału.

Co na to wszystko kierowcy ciężarówek? Posłuchajmy:

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_2883 (IP: *.*.87.91), 15.06.2013, 14:35
  Ostatnia mp3 z kierowcami tirów bezcenna :)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2965 (IP: *.*.147.172), 15.06.2013, 18:53
  zamiast protestować do roboty byście się wzięli
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2293 (IP: *.*.30.135), 16.06.2013, 19:35
  Jakby płacili za godzinę a nie za wywrotkę to nie byłby potrzebny fotoradar, ale mają rację to samo przez Sieradz buraki z TIR-ów jeźdzą i paradują jadąc na czerwonym a u siebie na wsi jeździ spokojnie bo boi się opinii sąsiadów co powiedzą po niedzielnej wsi. Ta Polska to już stracony kraj a autostrady budują się bo się najwięcej z nich doi się na lewaku. Także TIR-ówki wyłączcie swoje życie CB-radio i zacznijcie panować nad emocjami zamiast wciskać pedał...y.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3080 (IP: *.*.129.110), 25.06.2013, 22:24
  może jeszcze światła im tam wstawią ;) a jak nie pomoże to niech sołtyska nie sidzi z dup* w domu i kieruje ruchem ;)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj