Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Edukacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Czy warto umieścić w akwarium korzeń?

Redakcja, 29.12.2020, 23:30

Korzenie są jednymi z częściej wybieranych dekoracji do akwarium. Nic dziwnego, występują w naturze, dlatego akwaryści sięgają po nie również przy kształtowaniu sceny akwarium. Korzenie są naturalnymi elementami urozmaicającymi krajobraz podwodnych ekosystemów, mogą przynosić także wiele korzyści dla życia akwariowego. Czy warto zatem umieścić je w zbiorniku?

← REKLAMA

Schronienie dla zwierząt

Korzenie pełnią najbardziej podstawową funkcję, jaką jest schronienie dla ryb czy innych zwierząt zamieszkujących akwarium. Jak można się domyślić, rybki akwariowe, tak jak wszystkie inne stworzenia, potrzebują czasu na odpoczynek i regenerację. W naturze ryby szukają takich zaciemnionych miejsc, jak małe jaskinie, groty, skały czy właśnie korzenie, żeby schronić się na noc przed drapieżnikami. I choć w akwarium nie znajdziemy żadnych zagrażających im gatunków, zwierzęta potrzebują miejsca do schronienia. Korzeń jest idealnym kandydatem do tego, by taką funkcję w zbiorniku pełnić.

Korzeń Red Moor Wood 1 kg. Źródło: akwarystyczny24.pl

Miejsce do składania ikry

Oprócz kryjówki ryby chętnie wykorzystują korzenie, jako miejsce do składania ikry. Dlatego jeśli planujemy rozmnażać nasze osobniki, pojawienie się w akwarium korzenia czy korzeni będzie niezwykle korzystne.

Element diety

Zarówno rośliny, jak i korzenie mogą stanowić element diety zwierząt podwodnych. Urozmaicenie diety zwierząt przeważnie wpływa korzystnie na ich kondycję Obecność prawdziwego drewna może zatem umożliwić rybom suplementację diety.

Dekoracja

Oczywiście korzeń będzie również stanowić świetny element dekoracyjny w akwarium. Pomoże nam urozmaicić scenę akwarium, dodać jej nieco naturalności, zagospodarować wolną przestrzeń. Do wyboru w sklepach zoologicznych czy akwarystycznych znajdziemy szeroką selekcję przeróżnych gatunków drzewa, zarówno tych bardziej nam znanych, jak i egzotycznych. Do wyboru mamy również korzenie sztuczne, które jednak nie mogą stanowić elementu diety zwierząt, co nie zmienia faktu, że prezentują się w akwarium równie dobrze, co ich prawdziwe odpowiedniki. Sztuczne drewno ma takie zalety, że nie podlega gniciu, nie barwi wody, i nie zmienia jej chemicznego składu, przez co mamy absolutną pewność, że ozdoba taka jest w pełni bezpieczna dla zwierząt i roślin.

Tagi: dieta | korzeń | ryby
WP, źródło: Materiał Partnera / akwarystyczny24.pl
Fot. Materiał Partnera / akwarystyczny24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj