Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Burzenin

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Strażackie manewry w Strumianach

Redakcja, 31.10.2016, 09:26

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Na terenie gminy Burzenin odbyły się powiatowe manewry OSP, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Druhowie nie tylko ćwiczyli, ale też wielu zadeklarowało się jako potencjalni dawcy szpiku.

← REKLAMA

Przećwiczono umiejętności potrzebne strażakom na co dzień np. rozkładanie drabinek, podawanie wody na dachu budynku, a także pierwszą pomoc.

- Bo dziś strażak to także ratownik medyczny, tego nigdy za wiele, dlatego trzeba ćwiczyć, aby być przygotowanym do niesienia pomocy również w zakresie działań medycznych - mówi Jarosław Wasylik, rzecznik prasowy KP PSP w Sieradzu. - Kolejnym epizodem było ćwiczenie łączności. Zasady łączności trochę się nam zmieniły i chcemy też druhów ochotników przeszkolić z zasad prowadzenia łączności, żebyśmy mogli współpracować z nimi lepiej niż dotychczas, czyli nie blokować kanału ratowniczego. Mamy podział na kanały ratownicze i w tej chwili wdrażamy go wśród druhów, aby też stosowali się do tych zasad - dodaje.

Druhowie musieli też pokonać tor przeszkód, zbudowany w Sportowej Osadzie w Strumianach na potrzeby tego zadania. Jarosław Wasylik manewry ocenia dobrze, choć zaznacza też, że jest sporo uwag, ale po to są właśnie organizowane ćwiczenia, aby je wychwycić i zniwelować.
Sobotnie ćwiczenia to nie wszystko - pod egidą Fundacji DKMS zorganizowano rejestrację potencjalnych dawców szpiku wśród strażaków.

- Udało nam się zarejestrować 60 osób, wśród ćwiczących strażaków, co nas bardzo cieszy, że strażacy nie tylko służbowo chcą ratować ludzkie życie, ale i prywatnie mają takie potrzeby. Wielu z nich jest już honorowymi dawcami krwi, także nie było problemu, aby przekonać ich do kolejnej idei - podkreśla Wasylik.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj