Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Burzenin

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Płoną trawy

Redakcja, 03.04.2014, 12:36

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Jak co roku o tej porze roku nasila się zjawisko wypalania traw. O pożar nietrudno, 2 kwietnia strażacy w powiecie sieradzkim gasili ogień na łąkach.

← REKLAMA

Z pożarami traw walczą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu oraz ochotnicze straże pożarne z terenu całego powiatu sieradzkiego. W środę strażacy gasili blisko 14 hektarów traw w dwóch dużych pożarach.

- W tych pożarach ginie drobna zwierzyna, bezpowrotnie umiera roślinność, ale zdarza się, że strażacy w takich pożarach znajdują ludzi. Na przełomie marca i kwietnia byliśmy alarmowani do kilkudziesięciu pożarów. Koszty takich wyjazdów są potężne - tłumaczy oficer prasowy sieradzkiej straży pożarnej mł. bryg. Jarosław Wasylik.

Przypominamy, że osoba wypalająca trawy podlega surowej karze, a jej wymiar uzależniony jest od kwalifikacji prawnej czynu. Artykuł 163 §1 Kodeksu karnego mówiący, że "kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat". W przypadku działania nieumyślnego sprawcy, kara wymierzona przez sąd może wynosić od 3 miesięcy do 5 lat.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_5422 (IP: *.*.188.101), 03.04.2014, 17:56
  takich powinno się karać wielkimi mandatami,za to co robią,co nie rozumni ludzie naprawdę.....
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj