Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brzeźnio

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Po alkoholu do rowu

Redakcja, 27.04.2021, 12:15

Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca forda focusa, który spowodował kolizję na drodze serwisowej na wysokości Pyszkowa. Stracił panowanie nad samochodem, wjechał do rowu i auto dachowało Nieodpowiedzialny kierowca naraził na niebezpieczeństwo zarówno przewożonego pasażera jak i innych użytkowników drogi. Apelujemy o rozsadek! Alkohol to przyczyna wielu tragedii na drodze.

← REKLAMA

23 kwietnia 2021 roku około południa dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o dachowaniu forda na drodze serwisowej w pobliżu trasy S-8 na wysokości Pyszkowa. Jak wynikało ze zgłoszenia pojazdem podróżowały dwie osoby. Skierowani na miejsce policjanci zastali kierującego fordem, którym był 26-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazało u niego obecność ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynikało, że kierujący fordem na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem. Następnie auto wpadło do rowu i dachowało. Razem z 26-latkiem podróżował jego znajomy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowcy forda zostało zatrzymane prawo jazdy. Odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc "na podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy i odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj