Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brzeźnio

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nielegalne wyroby tytoniowe

Redakcja, 24.05.2020, 23:51

Wspólne działa funkcjonariuszy Policji i KAS doprowadziły do likwidacji magazynu nielegalnych wyrobów tytoniowych w gminie Brzeźnio. Zatrzymany 67-latek próbował uszczuplić należności Skarbu Państwa na kwotę ponad 281 tys. zł. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

← REKLAMA

14 maja br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sieradzkiej komendy powiatowej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Sieradzu weszli do jednego z gospodarstw na terenie gminy Brzeźnio. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkający tam 67-letni mężczyzna przechowuje nielegalne papierosy i tytoń.

Już po kilku minutach okazało się, że policyjne doświadczenie ich nie zawiodło. W budynku mieszkalnym znaleźli jutowe worki wypełnione tytoniem. Z kolei w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli pudła kartonowe wypełnione nielegalnymi papierosami. Łącznie zabezpieczono 121 kilogramów tytoniu oraz ponad 135 tysięcy sztuk papierosów różnych marek.

Zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej. Według wstępnych wyliczeń, wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wyniosła ponad 281 tysięcy złotych.

67-letniego właściciela gospodarstwa zatrzymano. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Podejrzany przyznał się do postawionego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj