Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brzeźnio

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Droga Brzeźnio-Rembów jak nowa

Redakcja, 23.12.2019, 10:30

Droga powiatowa Brzeźnio-Rembów jest ulicą Wspólną nie tylko z nazwy. Jej przebudowa to efekt współpracy samorządów Powiatu Sieradzkiego i Gminy Brzeźnio, zrealizowanym z udziałem finansowym środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

← REKLAMA

Prawie cztery miliony złotych - tyle kosztował remont 2,5-kilometrowego odcinka drogi z Brzeźnia do Rembowa. Na tę łączną kwotę złożyło się prawie 2 mln z FDS, 1,2 mln z budżetu Powiatu Sieradzkiego oraz 805 tys. z Gminy Brzeźnio. Po zakończeniu inwestycji władze powiatowe i gminne spotkały się, by ją podsumować.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza. Przekazanie placu budowy nastąpiło w czerwcu 2019 r. Do odbioru droga została zgłoszona 10 grudnia.

W zakres robót weszły m.in.: przebudowa jedni z poszerzeniem do 7 metrów w Brzeźniu i do 6 metrów na pozostałym odcinku, budowa chodnika o długości 1246 mb oraz wykonanie: zatok autobusowych, odcinka kanalizacji deszczowej, poboczy, zjazdów do posesji i na pola uprawne, oznakowania pionowego i poziomego, a także odwodnienia drogi. Ponadto przebudowane zostały skrzyżowania z drogami gminnymi. Powstało też wyniesione przejście dla pieszych z oznakowaniem aktywnym D6.

Fot. Powiat Sieradzki/Tomasz Oszczęda

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj