Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brzeźnio

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pościg za pijanym piratem

Redakcja, 17.12.2018, 02:40

Nietrzeźwy pirat drogowy noc spędził w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

w czwartek 13 grudnia br. około godziny 9.50 policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że w miejscowości Dębołęka (gm. Brzeźnio) kierowca samochodu osobowego marki Daewoo Lanos może być pijany.

Skierowany na miejsce patrol z Komisariatu Policji w Złoczewie zauważył opisany pojazd jadący w kierunku miejscowości Brzeźnio. Policjant włączył sygnały dźwiękowe i świetlne, jednak kierowca lanosa nie zareagował dalej jadąc w kierunku Brzeźnia. Ponieważ uciekający samochód jechał tzw. "wężykiem" ścigający go funkcjonariusz nabrał pewności, że kierująca nim osoba jest w stanie nietrzeźwym. W Brzeźniu na ulicy Sieradzkiej kierowca osobówki zatrzymał się przed skrzyżowaniem. W tym momencie radiowóz ominął go stając z przodu, tym samym uniemożliwiając jego dalszą jazdę. Jednak kierowca lanosa chwilę później ruszył, uderzając z niewielką prędkością w bok radiowozu.

Policjant natychmiast wysiadł z samochodu i dobiegł do kierowcy lanosa uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec gminy Brzeźnio. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Zatrzymany później siedząc w policyjnym radiowozie zasnął. Resztę dnia i noc spędził w policyjnym areszcie.

Następnego dnia kierowca usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym. Podejrzany przyznał się i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jak wyjaśnił, już dzień wcześniej spożywał alkohol. Ponieważ następnego dnia rano "źle" się czuł, ponownie wypił niewielką ilość alkoholu. Następnie wyjaśnił, że zauważył ścigający go radiowóz, jednak wystraszył się kary, a ponadto pomyślał, że uda mu się uciec. Mężczyźnie grozi łącznie do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj