Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brąszewice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kierował z 4 promilami

Redakcja, 25.11.2021, 17:03

Dzięki reakcji świadka wyeliminowany został z ruchu kolejny nietrzeźwy kierujący. Zainterweniował on wobec 35-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, który jechał oplem mając w organizmie ponad 4 promile alkoholu.

← REKLAMA

21 listopada br. po godzinie 17.00 świadek przejeżdżający przez miejscowość Zwierzyniec (gm. Brąszewice) zauważył opla, który poruszał się tzw. "wężykiem", zjeżdżając z prawego na lewy pas. Podejrzewając, że kierowca pojazdu może być nietrzeźwy, świadek cały czas obserwował go, zachowując bezpieczny dystans i powiadomił dyżurnego sieradzkiej komendy.

W pewnym momencie kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Świadek podszedł do niego i po krótkiej rozmowie wyczuł od niego woń alkoholu. Kierowca opla chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekł w kierunku pobliskiego lasu. Po kilku minutach mężczyzna wrócił, wsiadł za kierownicę i próbował wyjechać z rowu.

W tym czasie na miejsce przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość i sprawdzili stan trzeźwości. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Alkomat wskazał, że ma on w organizmie ponad 4 promile alkoholu.

Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a samochód został zabezpieczony. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj