Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brąszewice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Seria jesiennych zdarzeń drogowych

Redakcja, 24.10.2016, 11:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Jesień nie sprzyja kierowcom. Trzy wypadki i aż dziewięć kolizji - to bilans z 20 i 21 października. Policja apeluje o ostrożność.

← REKLAMA

20 października 2016 r. około godz. 16.50 w miejscowości Grabowiec kierujący fordem fiesta 49 - letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, wyjeżdżając ze swojej posesji nie ustąpił pierwszeństwa 48 - letniemu kierowcy dacii duster, doprowadzając do zderzenia pojazdów. 56 - letnia zduńskowolanka - pasażerka forda z obrażeniami ciała została przewieziona i hospitalizowana w sieradzkim szpitalu.

Kolejny wypadek miał miejsce 21 października na ulicy Bohaterów Września w Sieradzu. Około godz. 8.25 kierujący samochodem osobowym renault megane, nie zachował środków ostrożności podczas wyjeżdżania z parkingu i potrącił jadącą rowerem 73 - letnią mieszkankę Sieradza. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do sieradzkiego szpitala.
Kilka minut później dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia. 37 - letni sieradzanin, kierujący samochodem ciężarowym marki Man, podczas manewru omijania, uderzył w stojący na pasie awaryjnym pojazd iveco, który w wyniku tego wjechał do rowu. Jego kierowca - 43 - letni mieszkaniec Łodzi, na skutek doznanych obrażeń został hospitalizowany w sieradzkim szpitalu.
Badanie stanu trzeźwości wszystkich kierowców, którzy brali udział w zdarzeniach wykazało, że byli oni trzeźwi. Postępowania prowadzone przez KPP Sieradz będą miały na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zaistniałych wypadów.

Serię kolizji 21 października 2016 r. rozpoczęło zdarzenie drogowe w miejscowości Stawiszcze. Około godz. 6.00 19 - letni sieradzanin kierujący motorowerem junak, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył citroena xara, kierowanego przez mieszkankę Łasku. Obrażeń doznał kierowa motoroweru, który został przewieziony do szpitala.
Kolejna tego dnia kolizja miała miejsce na drodze S8, niedaleko zjazdu na Wieluń około godz. 14.50. Jadący od Wrocławia w stronę Łodzi, kierowca bmw stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w znaki drogowe. Sprawca został ukarany mandatem karnym.
Ponadto w godzinach popołudniowych na terenie Sieradza i gminy Sieradz odnotowano jeszcze cztery kolizje drogowe. Jedna z nich miała miejsce około godz. 16.25 na ulicy Jagiellońskiej, w których uczestniczyły pojazdy mercedes sprinter i audi 80. Prowadzone przez KPP Sieradz postępowanie wyjaśniające pozwoli na ustalenie okoliczności tego zdarzenia.

Do kolejnego zdarzenia doszło dwadzieścia minut później w miejscowości Kłocko, z udziałem pojazdów renault kangoo i renault clio. Wezwana na miejsce ekipa pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy kierującej renault clio. W tej samej miejscowości około godz. 17.30 doszło również do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Fiat - Tipo i Punto. Natomiast pół godziny później w Dziebędowie miała miejsce kolizja z udziałem forda transit oraz bmw, którego kierująca z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. Około godz. 19.40 dyżurny otrzymał również zgłoszenie o kolizji na parkingu galerii handlowej na ul. Sarańskiej, gdzie doszło do zderzenia audi z fiatem linea. Na sprawców tych kolizji policjanci nałożyli mandaty karne.

W godzinach popołudniowych dwie kolizje odnotowano również na terenie działania komisariatu w Warcie. Jedna z nich miała miejsce około godz. 15.00 na Rynku w miejscowości Warta, gdzie kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo uderzył w tył mazdy 626. Natomiast do drugiego zdarzenia doszło w Chlewie (gmina Goszczanów). Kierujący fiatem uno nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z bmw. Sprawcy obu zdarzeń zostali ukarani mandatami karnymi.
Policjanci wykonujący czynności na miejscach zaistniałych kolizji drogowych, przeprowadzili badanie stanu trzeźwości wszystkich kierujących, które wykazało, że byli oni trzeźwi.

W związku z okresem jesiennym, a więc i pogorszeniem się warunków na drodze, policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o większą ostrożność i rozwagę. Jadąc po mokrej nawierzchni należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej prędkość, a także utrzymać odpowiednią odległość od samochodu poprzedzającego.
Bardzo ważne jest również dbanie o widoczność. Szyby pokryte kroplami deszczu oraz zaparowane od wewnątrz powodują znaczny jej spadek. Jako piesi czy rowerzyści nie zapominajmy o odblaskach i odzieży z elementami odbijającymi światło. Zaopatrzmy w nie przede wszystkim dzieci, które wieczorami wracają do domu.

Na drodze bardzo ważne jest również stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Nawet najbardziej doświadczony i sprawny kierowca, doskonale znający swoje umiejętności, w najmniej oczekiwanym momencie może spotkać się na drodze z niebezpieczną sytuacją.
Dojeżdżając do skrzyżowania, przejścia dla pieszych, przejeżdżając na zielonym świetle zawsze musimy liczyć się z tym, że ktoś będzie próbował złamać zakaz, ruszyć na czerwonym świetle, niespodziewanie zmienić pas ruchu, czy jeśli chodzi o pieszych przebiec przez jezdnię.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj