Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brąszewice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Mariusz Bądzior starostą sieradzkim

Redakcja, 08.03.2016, 16:53

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Na wtorkowej sesji rady powiatu jednym z najważniejszych punktów był wybór nowego starosty powiatu sieradzkiego. Wybory były spowodowane nagłą śmiercią Dariusza Olejnika.

← REKLAMA

Mariusz Bądzior dotychczas był wicestarostą sieradzkim, związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym, ugrupowaniem, które reprezentował także Dariusz Olejnik. Bądzior uzyskał poparcie radnych SLD i PO, radni PiS byli przeciwni.

-Myślę, że zasadniczych zmian nie należy się spodziewać, ze względu na to, że droga, która była wyznaczona przez starostę Olejnika, naszego kolegi z PSL i ogólnie kierunki działań PSL, idą w stronę, żeby ten powiat się rozwijał - mówi Mariusz Bądzior.

Będzie on zarabiał 12 399 zł brutto. Gratulacje nowo wybranemu staroście złożyła Magda Olejnik, żona byłego starosty Dariusza Olejnika.

Wicestarostą sieradzkim wybrano Marka Kanickiego, którego kandydaturę zaproponował nowy starosta.

-Traktuje to jako wyraz dużego zaufania, a jednocześnie jest to duże wyzwanie i odpowiedzialność, odpowiedzialność wobec państwa, ale przede wszystkim mieszkańców powiatu - podkreślał Marek Kanicki.

Nazwiska pozostałych członków Zarządu Powiatu nie zmieniły się, to Edward Szewczyk i Michał Wzgarda.
Po wyborach starosty, wicestarosty i zaprzysiężeniu nowej radnej, radny Bitner zaprezentował wiersz "Wół minister":

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_10916 (IP: *.*.195.199), 10.03.2016, 01:16
  Gratulacje i na początek zadanie sprawdzające. Proszę przespacerować się ul. Warszawską od ul.Warckiej do KRUS-u. Chodniki udekorowane są psimi odchodami jak babka rodzynkami - palce lizać. Zobaczymy czy uda się Panu ruszyć odpowiednie służby odpowiedzialne za sprzątanie miasta. Konieczne są tabliczki nakazujące sprzątanie po czworonogach. Na razie tyle, czekamy na efekty.
  -2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_10941 (IP: *.*.175.155), 12.03.2016, 12:06
   A to może by te paniusie co wychodzą z tymi pieskami sprzątały po nich. Ewentualnie niech Osiewała zagoni straż miejska aby częściej karali mandatami tych co nie sprzątają po swoich pupilach i nie bezie takich problemów.
   +2
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj