Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brąszewice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Mniej szkół jazdy i jeszcze mniej instruktorów

Redakcja, 29.04.2014, 16:45

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Starosta sieradzki Dariusz Olejnik podjął decyzję o wykreśleniu z ewidencji 80 instruktorów nauki jazdy oraz 2 szkół jazdy działających na terenie powiatu sieradzkiego. Powodem było naruszenie przepisów ustawy o kierujących pojazdami.

← REKLAMA

Informację o wykreśleniu szkół i instruktorów nauki jazdy z ewidencji starosta sieradzki Dariusz Olejnik przedstawił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu (w poniedziałek 28 kwietnia) w punkcie "Informacja starosty sieradzkiego o działalności Zarządu Powiatu w okresie od XXIX do XXXI sesji Rady Powiatu Sieradzkiego".

Zgodnie z art. 37 ust. 1 pkt 2 ustawy o kierujących pojazdami, instruktor nauki jazdy zobowiązany jest "corocznie uczestniczyć w warsztatach doskonalenia zawodowego" oraz "do dnia 7 stycznia każdego roku przedkładać staroście zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w roku ubiegłym w warsztatach". Ponieważ obowiązku tego nie dotrzymało 80 (z 360) instruktorów pracujących w szkołach jazdy na terenie powiatu, zostali oni wykreśleni z ewidencji.

Ta sama ustawa (art. 44 ust. 1) reguluje kwestię kontroli ośrodków szkolenia kierowców przez starostę sieradzkiego. Kontrolę taką starosta zobowiązany jest przeprowadzać co najmniej raz w roku. W jej wyniku stwierdzono, że dwie szkoły (na 45 działających w powiecie) naruszyły przepisy związane z obowiązkiem informowania starosty o rozpoczynaniu i kończeniu kursów nauki jazdy oraz przeprowadzania egzaminów wewnętrznych. Stało się to podstawą do skreślenia tych szkół z ewidencji.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_5544 (IP: *.*.147.159), 30.04.2014, 11:33
  Radze skontrolowac dzialalnosc firmy lotos oraz instruktora pana michala m, ktory dobiera sie do swoich kursantek! oczywiscie nikt tego nie zglaszaa bo kto uwierzy prostemu czlowiekowi ? jak to udowodni? mam nadzieje ze panu michalowi m. kiedys cos ktos udowodni.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj