Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Brąszewice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Radni dziękowali leśniczemu

Redakcja, 22.03.2014, 20:58

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W piątek 21 marca radni powiatowi zebrali się na XLIII sesji Rady Powiatu Sieradzkiego kadencji 2010-2014.

← REKLAMA

W punkcie dotyczącym wystąpień zaproszonych gości starosta sieradzki Dariusz Olejnik, jego zastępca Zbigniew Krasiński oraz przewodniczący Rady Powiatu Henryk Waluda wręczyli Edwardowi Polakowi, wieloletniemu nadleśniczemu Nadleśnictwa Złoczew, podziękowania za pracę na rzecz Lasów Państwowych i powiatu sieradzkiego. W lutym br. Edward Polak, który funkcję nadleśniczego pełnił przez ostatnich 35 lat, odebrał podobne ciepłe słowa od Rady Miejskiej w Złoczewie.

Następnie radni mieli możliwość złożenia własnych interpelacji. Edward Szewczyk wnioskował o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu na odcinku drogi krajowej nr 14 w Złoczewie. - Zwracam się do Zarządu Powiatu o wystąpienie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o rozpatrzenie możliwości poprawy bezpieczeństwa na ul. Lututowskiej w Złoczewie, przez wprowadzenie zakazu wyprzedzania i wprowadzenie linii ciągłych na wysokości skrzyżowania drogi krajowej nr 14 z ul. Dolną - mówił radny.

Łukasz Bitner zwrócił się prośbą o wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 12, polegających na umożliwieniu skrętu z prawego pasa na kierunek Błaszki-Sieradz w drogę gminną w miejscowości Lubanów. Jest to łącznik drogi krajowej nr 12 z drogą wojewódzką nr 710.

Katarzyna Paprota prosiła burmistrz Złoczewa Jadwigę Sobańską o wystąpienie do dyrekcji kopalni Bełchatów w celu zaproszenia jej przedstawicieli na najbliższą sesję Rady Gminy w Złoczewie. - Wniosek kieruję na prośbę mieszkańców w celu ucięcia spekulacji, że już nastąpiły wykupy gruntów pod kopalnię - poinformowała Katarzyna Paprota. Jej druga interpelacja dotyczyła pozwoleń wodnoprawnych, wydanych przez Starostwo Powiatowe na zasypanie rowów przydrożnych w miejscowości Uników, a trzecia - prowadzenia przez przewodniczącego Rady Powiatu Henryka Waludę posiedzeń komisji spraw społecznych.

Janina Kurzaj zgłosiła interpelację dotyczącą powierzchniowego utwardzenia drogi powiatowej na odcinku Brąszewice-Trzcinka. Jest to droga przelotowa między powiatami sieradzkim i kaliskim.

W porządku obrad XLIII sesji znalazło się siedem uchwał. Wszystkie zostały przyjęte, choć nie wszystkie jednogłośnie. W jednym z głosowań - nad uchwałą w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Sieradzkiego - troje radnych wstrzymało się od głosu. Sześć pozostałych radni przyjęli bez sprzeciwu i wstrzymywania się. Były to uchwały w sprawie: uchwalenia zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Sieradzkiego; Przeznaczenia środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadania realizowane przez Powiat w 2014 r.; udzielenia pomocy finansowej gminie Wróblew; przyjęcia pomocy rzeczowej od gminy Wróblew; udzielenia pomocy finansowej gminie Burzenin i przyjęcia pomocy rzeczowej od gminy Burzenin.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj